روابط عمومی‌ها رتبه‌بندی می‌شوند


پایش و بررسی وضعیت روابط عمومی‌ها برای تعیین رتبه در مسیر سرآمدی و تعالی آغاز شد.
هوشمند سفیدی - دبیر پنجمین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران - در گفت‌وگویی با خبرنگار بخش رسانه ایسنا اظهار کرد: از آنجا که قرار است در 30 تیرماه سال جاری روابط عمومی‌های تعالی‌جو در سه سطح متعهد به سرآمدی، اهتمام به سرآمدی و اشتهار به سرآمدی، انتخاب، معرفی و مورد تقدیر قرار بگیرند، از این پس فرآیند انتخاب آنها با آغاز ممیزی کلید می‌خورد. در مدل سرآمدی، تنها روابط عمومی‌هایی مورد ممیزی قرار می‌گیرند که اعلام داوطلبی کنند.
سفیدی گستره این طرح را سراسری اعلام و تصریح کرد: ممیزی از روابط عمومی با حضور دو ممیز خبره در واحد داوطلب و متقاضی و بررسی وضعیت آن بر اساس اعلام 81 شاخص تعریف شده انجام می‌گیرد؛ این 81 شاخص شامل موارد مهمی می‌شود که از میان آنها می‌توان به ارائه منشور اخلاقی توسط روابط عمومی، داشتن برنامه ارتباطی مدون، رسانه‌شناسی علمی و ... اشاره کرد.
دبیر پنجمین دوره آیین سرآمدان روابط عمومی در ادامه سخنانش به رسانه‌شناسی علمی اشاره کرد و گفت: برخی از روابط عمومی‌ها تصور می‌کنند که اگر شماره یک رسانه و چند خبرنگار را داشته باشند، کفایت می‌کند؛ در حالی که رسانه‌شناسی علمی به این معنی است که باید سیاست‌ها، خط مشی و راهکارهای یک رسانه‌ را به خوبی بشناسند.
او مفاهیم بنیادی سرآمدی در روابط عمومی را شامل نتیجه‌گرایی، مخاطب‌گرایی، رهبری، خط مشی و راهبرد، فرآیندگرایی، توسعه مشارکت و همکاری، خلاقیت و بهبود مستمر و مسوولیت اجتماعی و یادگیری عنوان کرد و گفت: در این بین اکثر معیارها جنبه توانمندسازی یک روابط عمومی را برای عملکرد بهتر دارند و نتیجه مطلوب در گرو تأمین منابع و توجه به معیارهای توانمندساز است.
دبیر پنجمین دوره آیین سرآمدان روابط عمومی با بیان اینکه بر اساس نتایج ممیزی برای هر یک از روابط عمومی‌ها گزارش آسیب و نحوه بهبود ارائه می‌شود، یادآور شد: این مدل یک گام اساسی برای استانداردسازی واقعی روابط عمومی‌ها از لحاظ ساختار، جایگاه و عملکرد است و امیدواریم با استقرار آن شاهد توسعه پاسخگویی به مردم، بهبود فرآیندها، افزایش بهره‌وری هزینه‌های مدیریت ارتباطات، کارایی بیشتر دست‌اندرکاران روابط عمومی، بهبود کیفی خدمات ارتباطی و تأمین رضایت ذی‌نفعان در دستگاه‌های دولتی و خصوصی باشیم.
سفیدی همچنین درباره اهداف اجرای طرح ممیزی روابط عمومی‌های کشور گفت: روابط‌ عمومی‌هایی که سرآمد باشند، کمال‌گرا هستند و دوست دارند به پیشرفت قابل توجهی برسند؛ جذب اعتبار، به دست آوردن نیروی اقتصادی کارآمد، بهره‌گیری از تجهیزات، به دست آوردن عملکرد مطلوب و ... از جمله این پیشرفت‌هاست. تلاشمان بر این است که عملکرد روابط عمومی‌ها را از لحاظ کمی و کیفی بررسی کنیم. ممکن است یک روابط عمومی روزی سه خبر ارسال کند، این در بحث کمیت است، اما اینکه اثربخشی یا کارآمدی این اخبار در بخش کیفیت تعریف می‌شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روابط عمومی‌ها رتبه‌بندی می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات