رشد اقتصادی در گرو ارائه تسهیلات به بخش تولیدی

روح الله حمیدیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: عوامل زیادی در رشد اقتصادی می توانند تاثیرگذار باشند که یکی از این عوامل، بحث بانکداری و اشتغال است که به نوعی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تاکید کرد: باید به این موضوع توجه داشت که وجود زیرساخت های لازم برای رسیدن به رشد اقتصادی باید فراهم شود که این امر در گرو همکاری بخش های مختلف و کاهش واردات است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه عنوان کرد: اگر واحدهای صنعتی کوچک و متوسط بخواهند به فعالیت های خود ادامه دهند باید حمایت بانک ها  در زمینه ارائه تسهیلات و کاهش نرخ سود را داشته باشند.
 
وی در ادامه بیان کرد: با اتخاذ برنامه هوشمندانه و مدیریت صحیح و خروج اقتصاد از رکود می توانیم به رشد اقتصادی دست یابیم.

 
**رسیدن به رشد اقتصادی 5درصد درسال جاری محال است

در ادامه سعید اربابی دبیر اول نهمین دوره کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دراین باره گفت: با توجه به دوران تحریم و ازدست دادن برخی بازارهای هدف و اینکه بخش تولید نیز در رکود به سر می برد، رسیدن به رشد اقتصادی 5درصدی محال است.

 وی ادامه داد: برای اینکه رشد اقتصادی به روند صعودی دست یابد، باید تولید و صادرات از رکود خارج شود و بتوانیم در دوران پسابرجام دوباره به بازارهای هدف دست پیدا کنیم .

اربابی در ادامه گفت: قطعا در سال جاری باتوجه به اتفاقات از جمله پسابرجام و ورود هییت های تجاری مختلف به کشور و بتهر شدن روابط اقتصادی به رشد دست خواهیم یافت اما رشد 5 درصدی کمی دور از انتظار و زمان بر است.

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد اقتصادی در گرو ارائه تسهیلات به بخش تولیدی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات