محدودیت منابع آبی پرورش ماهی در یفس را رقم زد

حسینعلی عبدالحی معاون سازمان توسعه آبزی پروری شیلات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به توسعه پرورش ماهی در قفس اظهار داشت: برای توسعه پرورش ماهی در قفس در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مطالعاتی در دریای خزر و عمان انجام دادیم و براین اساس مکان های جدیدی در این بخش ها مشخص کردیم تا بتوانیم پرورش ماهی در قفس را در استان های جنوبی افزایش دهیم.
وی افزود: براساس ابلاغیه مذکور سازمان شیلات  متعهد شده که در سال جاری 20 هزارتن و سال 96، 50 هزارتن انواع آبزیان در قفس را تولید کند.
عبدالحی با اشاره به تحقق تولید 20 هزارتنی ماهی در قفس گفت: برای تحقق پیش بینی تولید امسال می بایست تسهیلات به میزان کافی در اختیار بخش قرار گیرد ضمن اینکه پشتیبانی های لازم به عمل آید تا مطالعات انجام شده در این امر تحقق پذیرد.
وی با اشاره به اینکه در توسعه پرورش ماهی در قفس از بسیاری از کشورهای توسعه یافته عقب تر هستیم، بیان کرد: در دولت هفتم و هشتم که بحث مطالعات این امر در کشور ما  آغاز شد، بسیاری از کشورها این کار را شروع نکرده بودند اما توسعه پرورش ماهی در قفس در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت.
معاون سازمان آبزی پروری ادامه داد: در حال حاضر سالانه برخی کشورها همانند ترکیه بیش از 100 هزارتن ماهی در قفس تولید می کند.
عبدالحی با اشاره به دلایل توسعه پرورش ماهی در قفس عنوان کرد: در واقع به سبب محدودیت منابع آب شیرین راهی جز سرمایه گذاری در این بخش نداریم چرا که بسیاری از کشورهای منطقه به سبب فقدان آب شیرین به این سمت و سو حرکت کردند.
وی تصریح کرد: طرح توسعه پرورش ماهی در قفس که از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته برای تولید انواع گونه های بومی مناسب است ضمن اینکه برای تولید برخی گونه های بومی که وجود ندارد با وارد کردن بچه ماهی از خارج می توانیم به تولید آن در داخل بپردازیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدودیت منابع آبی پرورش ماهی در یفس را رقم زد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات