افزایش احتمال بازگشت زیرمیزی به بازار سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی رضا زالی در ارتباط تلفنی با اخبار ۲۱ شبکه یک سیما درباره موضع سازمان در مقابل افزایش تعرفه ها افزود: مشکل عمده ای که در کشور داریم این است که فکر می کنیم امروزه با سرکوب تعرفه ها و فرار از واقعیت های اقتصادی در حوزه سلامت به مردم خدمت می کنیم .

وی گفت: متاسفانه دو دهه است که این سناریو شکست خورده به نظام سلامت کشور تحمیل می شود .

زالی افزود:‌ ما از سال ۷۴ موظف بودیم که در کشور قیمت تمام شده خدمات بهداشتی و درمانی را به صورت واقعی استخراج کنیم و در سالیان متوالی این زخم کهنه در نظام سلامت کشور ما بوده است که همواره با فرار از واقعیت های اقتصادی سعی کردیم طوری عمل کنیم که هم ارائه دهندگان خدمات (پزشکان) و هم مردم هر دو از این قضایا ناراضی باشند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: در ابتدای دولت جدید تلاش شد گفتمان رسیدن به قیمت تمام شده خدمات با گذشت دو دهه از زمان مصوب آن در مجلس حرکتی را شروع کنیم و در واقع در این دولت تلاش شد از ظرفیت شورای عالی بیمه و با هم اندیشی که با وزارت بهداشت وجود دارد این چالش مرتفع شود.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه به رغم شروع خوبی که در ابتدای کار بود در ادامه به تدریج از این مسیر منحرف شدیم و در واقع مصوبه اخیر دولت نیز انحراف ما از قیمت تمام شده خدمات بیشتر رقم خواهد زد.

زالی با بیان اینکه من نماینده شورای عالی پزشکی هستم گفت:‌ ضمن اینکه شورای عالی نیز بیانیه دادند ما در آبان پکیج تعرفه را اعلام کردیم که در آن رشد ۲۰ درصدی تعریف شده بود .

وی افزود: ما در تلاش هستیم به متن مصوبه قانون برگردیم و طبق بند ۸ ماده یک قانون بیمه خدمات همگانی باید تعرفه گذاری بر اساس قیمت تمام شده باشد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه تاکنون شورای عالی بیمه سلامت تشکیل نشده بلکه این شورای عالی خدمات درمانی است گفت: نمایندگان (آقای پزشکیان) پیگیری کند که چرا تاکنون شورای عالی بیمه سلامت به عنوان یک ظرفیت نهادی که در قانون دیده شده، تشکیل نشده است.

وی افزود: ما در صددیم به متن قانون برگردیم و قانون گفته این تعرفه ها بازنگری و اصلاح شود و اگر این روال ادامه پیدا کند کیفیت ارائه خدمات در بخش دولتی آ‌سیب می بیند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش احتمال بازگشت زیرمیزی به بازار سلامت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات