مشارکت روسیه در راه‌اندازی خط مونتاژ ماشین‌آلات راهسازی البرز

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز از توافقات اولیه یک شرکت روسی برای راه‌اندازی تولید خط مونتاژ ماشین‌آلات راهسازی و لیفت‌تراک در این استان خبر داد.

«رحیم بنامولایی» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این شرکت در استان ایوانوا روسیه فعالیت دارد و از مراکز مهم این صنعت در آن کشور است.

وی در ادامه با اشاره به واردات مواد اولیه کربن به کشور خاطرنشان کرد: این مواد اولیه به‌واسطه ترکمنستان از روسیه به کشور ما وارد می‌شد که با مذاکرات انجام‌شده از این به بعد بدون واسطه وارد کشور می‌شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با تأکید بر ضرورت افزایش شعبه بانک‌های ایران در روسیه و استفاده از صندوق ضمانت صادرات برای توسعه همکاری‌ها در این بخش گفت: مشکلات بانکی مانع توسعه روابط تجاری ایران و روسیه است.

بنا مولایی افزود: هم‌اکنون فرصت بی‌سابقه‌ای برای توسعه همکاری‌های بازرگانی ایران و روسیه پدیدار شده است و برای این‌که بخش‌های تجاری بتوانند از این شرایط بیشترین بهره را ببرند، باید مشکلات بانکی به‌عنوان نخستین گام برطرف شود.

رئیس اتاق البرز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و پتانسیل‌های اقتصادی ایجاد شده شناخت نیازهای بازار روسیه دارای اهمیت است.

وی یادآورشد: از آنجا که روسیه واردات از ترکیه را تحریم کرده این مهم بستر را برای توسعه صادرات ایران فراهم کرده است.

بنا مولایی گفت: روسیه علاقمند برای واردات محصولات باغی و سبزیجات از ایران بوده که می‌توان با برنامه‌ریزی این بستر را فراهم کرد.

این مسئول افزود: ایران می‌تواند با شناخت بهتر بازارهای روسیه سهم قابل توجهی از این واردات را به خود اختصاص دهد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده روسیه 35 درصد نیازهایش در داخل تولید و بقیه را از خارج وارد می‌کند.

وی با اشاره به همکاری در صنعت نساجی با توجه به این‌که «ایوانوا» یکی از مهم‌ترین قطب‌های این بخش در روسیه به شمار می‌رود، یادآور شد: مذاکرات بین انجمن نساجی ایران با روسیه برای توسعه این صنعت در کشور ضروری است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشارکت روسیه در راه‌اندازی خط مونتاژ ماشین‌آلات راهسازی البرز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات