جاده قزوین-الموت-تنکابن برای ادامه ساخت با مشکل کمبود اعتبار مواجه نیست

مجتبی خدادادی پنجشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا که پس از بازدید از جاده در دست احداث قزوین-الموت-تنکابن صورت گرفت، افزود: در لایحه بودجه امسال 300 میلیارد ریال برای اختصاص به این طرح تعیین شده اما اعتبار عمده ساخت این مسیر از محل اوراق خزانه اسلامی و سهام فولاد تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: جاده قزوین-الموت-تنکابن یکی از مهم ترین طرح های در دست ساخت کشور در حوزه راه است که استان قزوین را به مازندران متصل می سازد.
خدادادی با بیان اینکه با تکمیل و بهره برداری از این جاده، بخش قابل توجهی از ترافیک راه های مرکز به شمال کشور کاهش می یابد، اظهار کرد: این جاده همچنین می تواند منشاء تحول در حوزه گردشگری منطقه زیبا و تاریخی الموت باشد.
مدیرکل ساخت و توسعه راه های شمال غرب کشور، مجموع اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تکمیل جاده قزوین-الموت-تنکابن را 10 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر چهار پیمانکار بزرگ کار احداث این مسیر را برعهده دارند و پیشرفت فیزیکی مجموع این طرح 20 درصد است.
وی،کوهستانی بودن مسیر و برخورد با مسائلی چون رانش زمین در بخش هایی از طول راه را از جمله سختی های مربوط به کار احداث این جاده خواند و با بیان اینکه به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی برای بهره برداری از این جاده تعیین کرد،افزود: در طول این مسیر پل ها و تونل های مختلفی ساخته و یا در دست احداث قرار دارد.
خدادادی با بیان اینکه ساخت این جاده با لحاظ کردن تمامی مسائل زیست محیطی دنبال می شود و تلاش شده تا کمترین آسیبی به محیط زیست منطقه وارد نشود، افزود: بهره برداری از قطعه نخست این مسیر از قزوین تا شهرک در منطقه الموت به طول 62 کیلومتر در اولویت قرار دارد و امیدواریم که بتوان آنرا تا سال آینده محقق کرد.
جاده قزوین -الموت - تنکابن که استان های قزوین و مازندران را به یکدیگر متصل می سازد دارای 148 کیلومتر طول به سه بخش 62، 52و 34 کیلومتری تقسیم شده که فاز اول آن در حال حاضر حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.
جاده قزوین- الموت – تنکابن به عنوان تنها راه دسترسی جدید از شمال به جنوب رشته کوه البرز طی نیم قرن اخیر بوده و به عنوان چهارمین راه ارتباطی به مازندران است و با احداث آن مسافت کنونی قزوین تا تنکابن در غرب مازندران که حدود 330 کیلومتر است، به حدود 182 کیلومتر کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود در سال نخست بهره ‌برداری، سه میلیون دستگاه خودرو از آن عبور کند و سالانه یک صد میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی شود.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جاده قزوین-الموت-تنکابن برای ادامه ساخت با مشکل کمبود اعتبار مواجه نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات