فیلم‌های تلویزیون در خرداد تاریخی


نزدیک به 40 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته که با 14 و 15 خرداد ماه مصادف است از تلویزیون پخش می‌شود.
به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «برکت»، «مثل یک پدر»، «ستاره باران»، «استرداد»، «رستم و برزو1 و 2 »، «آنچه گذشت»، «خشت بهشت»، «طیب»، «نگین هفت دریا»، «بیست و چهار»، «بازمانده»، «ناشناس»، «صنوبر»، «روزی که مینا گم شد»، «کمی آن سوتر»، «پوست انداختن»، «تیک تاک»، «کودک قهرمان»، «ترم زمستانی»، «افسانه ساریلا»، «واگن شماره 2»، «پا به پای آفتاب»، «نگین هفت دریا»، «خطر از دست دادن تو»، «کلت 45»، «گرگ نمای لندن»، «کشتی یاماتو»، «پائیز سرافیم»، «آن سفر کرده»، «سایه من»، «مزار شریف»، «رودخانه خاطرات»، «جدال در تاریکی»، «رودخانه خاطرات»، «جدال در تاریکی»، «در محاصره»، «نامه هایی به خدا» و «انعکاس» پنجشنبه، جمعه و شنبه 13،14 و 15 خرداد ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

شبکه یک سیما


فیلم تلویزیونی «برکت» به کارگردانی مهدی بشکوفه، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی پروانه معصومی، جعفر دهقان، افشین نخعی و پرستو صالحی آمده است: خاتون که یگانه پسرش در جنگ به شهادت رسیده است، به رسم سال‌های جنگ و برای نذر، هر سال در سالگرد ارتحال امام (ره) نان می پزد و در مراسم ارتحال، نان‌ها را میان زائران و عزاداران توزیع می کند. اما مدتی است که سخت بیمار شده و توان پختن نان و شرکت در مراسم را ندارد و اطرافیان نیز نمی خواهند که او بداند که زمان ارتحال گذشته است. ولی خاتون از تغییرات فصلی متوجه موضوع شده است و با پختن نان در یک زمان مناسب به همراه بقچه ای از نان راهی زیارت مرقد امام (ره) می شود. اما در میان راه ...

فیلم تلویزیونی «مثل یک پدر» به کارگردانی رهبر قنبری، جمعه 14 خرداد ‌ماه ساعت 16:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
خلاصه داستان این فیلم روایتگر قیام 15 خرداد 42 و رهبری امام خمینی (ره) است و درباره شاگرد عکاس خانه ای است که بنا به شرایطی برای عکاسی از مردم، وارد تظاهرات 15 خرداد می شود.
*************************************
فیلم تلویزیونی «ستاره باران» به کارگردانی بهمن زرین پور، شنبه 15 خرداد ‌ماه ساعت 09:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم با بازی عبدالرضا اکبری، قاسم زارع، مینا جعفرزاده، شهرام عبدلی و محمدرضا داودنژاد به ماجرای قیام پانزده خرداد و وقایع پس از دستگیری حضرت امام خمینی (ره) می پردازد.

فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری، شنبه 15 خرداد ‌ماه ساعت 16:00 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
فیلم با بازی حمید فرخ نژاد، فرهاد قائمیان، صالح میرزاآقایی و بهنام تشکر به موضوع غرامت جنگی می‌پردازد که قرار بود توسط انگلستان امریکا و شوروی برای جنگ جهانی دوم به ایران داده شود و مربوط به مقطع زمانی 1332 است. این فیلم یک درام تاریخی درباره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران باز کرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود.
شبکه دو سیما


انیمیشن «رستم و برزو» به‌ کارگردانان نیما میگلی و کامیار خسروی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت ‌8 صبح در ‌قالب‌ برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان آمده است: افراسیاب پادشاه بدجنس و بد طینت توران زمین است و همان طور که با حیله و نیرنگ ، سهراب را به جنگ با رستم فرستاد و سهراب که پسر رستم بود و هیچکدام از آنها این راز را نمی‌دانستند ، به دست پدر کشته می شود و حالا ، برزو پسر سهراب است که در فکر انتقام از رستم است که در واقع پدر بزرگ اوست ولی فقط مادر برزو از این راز باخبر است. برزو و رستم سرانجام رو در روی هم قرار می‌گیرند . برزو به سپاه افراسیاب ملحق شده است که ...


فیلم تلویزیونی «آنچه گذشت» به کارگردانی‌ رضا بهشتی، پنجشنبه 13 خرداد ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان با بازی محمود پاک نیت، بهرام ابراهیمی، هادی دیباجی و طاهره علوی آمده: محمود غلامی مردی عائله مند است که روزگار خود را به کار بنایی می گذراند . بر اثر پیش آمدی، نادانسته وارد فعالیتی انقلابی می شود و توسط ساواک دستگیر می شود. مامور ساواک که متوجه سادگی و زودباوری محمود شده تصمیم می گیرد از محمود به عنوان عنصری نفوذی برای تخریب گروهی انقلابی و دستگیری چند نفر از کسبه و روحانیونی که در فعالیت های انقلابی شرکت دارند استفاده کند. اما محمود پس از مشاهده قساوت و بی‌رحمی ساواک با از خود گذشتگی، جان روحانیون و اعضای گروه را نجات می دهد.

قسمت دوم انیمیشن «رستم و برزو» به کارگردانی نیما میگلی و کامیار خسروی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 08:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان این فیلم با بازی آمده است: افراسیاب شاه که در جنگ قبلی، از برزو و رستم شکست خورده بود و این حقیقت که برزو نوه رستم است، آشکار شد و پس از شکست از آنها به کوه‌ها فرار می کند، در فکر انتقام از برزو و رستم است. او دیوی به نام اورنگ را مامور می کند تا برزو را وادار به جنگ با تورانیان کند . اورنگ با تغییر چهره، به شکل پیرمردی در می آید و به قصر کیخسرو شاه می رود و به برزو می گوید که او از دوستان سهراب، پدر برزو بوده است و او باید به توران حمله کند و ...
*************************************
فیلم تلویزیونی «خشت بهشت» به کارگردانی مجید اسماعیلی، جمعه 14 خرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان این فیلم درباره ابراهیم، نوجوانی است که به همراه برادرش در کوره آجرپزی کار می کند او قصد دارد با پولی که به زحمت به دست آورده برای خود و برادرش خانه ای بسازد اما با خبر فوت حضرت امام تصمیمش عوض می شود. او تصمیم می گیرد آجرهایی را آماده کند و به بهشت زهرا برده تا بر بالای

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیلم‌های تلویزیون در خرداد تاریخی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات