روحانیان معنویت را درخودتقویت کنند/تعهدبه تکلیف ویژگی مهم یک طلبه

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مرتضی اشرفی شامگاه چهارشنبه در گردهمایی علما و روحانیان شهرستان شاهرود به میزبانی حسینیه امام خمینی(ره) بیت امام جمعه این شهر، ضمن اشاره به فیوضات و برکات ماه میهمانی خدا، بیان داشت: روحانیان باید از فیوضات این ماه در راه اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی بهره ببرند.

وی برای استفاده حداکثری از ماه رمضان در توصیه به طلاب و روحانیان، افزود: توکل به خداوند بهترین توفیقات برای انسان است لذا در راه تبلیغ و اشاعه فرهنگ دینی و حتی امورات زندگی توکل به خدای متعال را از یاد نبرید.

تعهد به تکلیف ویژگی طلبه موفق است

موسس موسسه علمیه امام صادق(ع) شاهرود درباره سایر خصوصیات و ویژگی های روحانیان و طلاب موفق، گفت: تعهد به تکالیف شرعی اعم از واجبات و مستحبات در کنار پرهیز از گناه نخستین ویژگی های یک طلبه و روحانی تاثیرگذار در جامعه است که باید به آنها نگاه ویژه داشته باشد و در کنار آن دوری از ظلم، حتی به ضرب قانون را از یاد نبرد.

آیت الله اشرفی درباره دیگر خصوصیات بارز طلاب و روحانیان موفق، توضیح داد: محبت واقعی به اهل بیت(ع) امروزه وجه تمایز بین شیعیان و تفکرهای باطلی مانند وهابیت است و این فرقه ها بدون حب اهل بیت(ع)، نعمت بزرگی را از دست داده اند لذا باید همیشه و در همه حال حب اهل بیت(ع) را به همراه داشت.

وی افزود: یک روحانی تاثیرگذار همچنین توفیقی در تحصیل، پشتکار و ترک سخنان بیهوده را نیز مد نظر خود قرار میدهد چرا که حرف زدن مانند نقره است و سکوت مانند طلا لذا مبلغان باید بدانند که با ترک بیهوده گویی و شوخی بیهوده، حفظ آراستگی ظاهر و کلام و تقوی و دوری از خودپرستی می توانند تاثیرگذاری شان را در دل های مردم بیافزایند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانیان معنویت را درخودتقویت کنند/تعهدبه تکلیف ویژگی مهم یک طلبه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات