مقابله با فساد باید مطالبه ملی قلمداد شود

آرمان در گزارشی به سخنان سید علی خمینی در مدرسه فیضیه می‌پردازد: به گزارش نامه‌نیوز، سال‌ها عکس او در آغوش امام در ابتدای کتاب‌های دوره دبستان بود. از همان سال‌ها که عکس او و امام منتشر شد، همه می‌دانستند که حضرت روح‌ا... چقدر عاشقانه او را دوست دارد و «سید علی» گل سر سبد نوه‌های امام بود. حال بعد از گذشت ۲۷ سال از رحلت پیر جماران، این سید علی خمینی، جوان ترین فرزند سید احمد خمینی بود که با سخنانش خیل تشنگان را در مدرسه فیضیه سیراب کرد. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی، در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) که با حضور علما، طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: سخن گفتن از امام خمینی(س) آن گونه که حق او ادا شود و آن گونه که شایسته جایگاه او باشد، کاری دشوار است. این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که این جمله امام که گفت من هیچ گاه در طول مبارزات نترسیدم، خودش جلسات متعددی برای بررسی می‌خواهد، گفت: امام در حقیقت احیاگر معنویت در دنیای جدید و مدرن بود و معنویت حقیقی را در دوره مدرنیسم به جهانیان هدیه داد. او افزود: امروز یک عده‌ای برای منافقین دل می‌سوزانند که چرا اعدام کردید؟ آن‌ها کسانی بودند که در مقابل حکومت ایستادند و جنایاتی کردند که داعش آن‌ها را نمی‌کرد؛ آنان رئیس جمهور، نخست وزیر و بسیاری از بزرگان کشور را ترور کردند؛ اگر بنا بود که امام خمینی(ره) همواره در مقابل این جنایات نرمش از خود نشان می‌داد که کشور پس از ۳۰ سال هم رنگ آرامش به خود نمی دید.

مردم باید نسبت به فساد حساس باشند

یادگار امام با بیان این که مقابله با فساد امروز هم باید به عنوان مطالبه عمومی قلمداد شود، گفت: این که ببینیم و بشنویم اختلاس و دزدی‌های هزاران میلیاردی که اصلا متوجه نمی‌شویم چقدر است، رخ دهد، شایسته نیست.حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی با بیان این که نباید خبر فسادهای اقتصادی، حساسیت ما را نسبت به این امور کم کند، گفت: حساسیت به فساد باید در مردم و حکومت زنده باشد؛ معنا ندارد حکومتی باشد که از هر طرف خبرهای ناراحت کننده فساد از آن شنیده شود؛ طلاب و مردم همه باید نسبت به فساد حتی هزار تومان، حساس باشند و البته راه آن این است که از خودمان شروع کنیم و از مسئولان مطالبه کنیم. او با بیان این که یکی از موارد معدودی که رهبری عصبانیت خود را از آن آشکار کرده اند، مساله فسادها در کشور بود، گفت: باید از مسئولان دولتی سؤال کرد که در راه مبارزه با فساد چه کردید و یا از قوه مقننه سؤال کنیم که چه راه هایی برای مقابله با فساد ایجاد کردید.یادگار امام با بیان این که از قوه قضائیه هم باید مطالبه کنیم که برای مقابله با مفسدان و اختلاس گران چه کردید؟ تصریح کرد: تأخیر در مبارزه با فساد درست نیست؛ و نمی شود به بهانه‌های مختلف مبارزه با فساد را عقب انداخت، چرا که وقتی حکومت و مردم درگیر فساد شوند، خداوند کار ما را درست نمی کند.او با بیان این که مقدمه پیشرفت کشور مقابله با فساد است، گفت: در راه مقابله با فساد هیچ چیز نباید با اهمیت تر از این کار تلقی شود؛ باید هشیار باشیم که نحوه برخورد ما با فساد، موجب دلسردی مردم نشود.

از فساد ناراحتیم

یادگارامام با بیان این که نباید ما طلبه‌ها از همه چیز جمهوری اسلامی چشم بسته حمایت کنیم، گفت: البته زبان ما زبان ضد انقلاب نباید باشد چرا که اگر حرفی می‌زنیم از روی دلسوزی است و می‌خواهیم برای کشورمان پیشرفت حاصل شود. در حالی که ضد انقلاب قصدش نا امید کردن مردم از حکومت است. او با تأکید بر این که نقد از ضروری‌ترین مسائل امروز نظام جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: زبان نقد جدای از زبان ضد انقلاب است؛ ما از فساد ناراحتیم اما ناراحتی و نقد ما طلبه‌های حزب اللهی مانند مردم کوچه بازار است که در عین تندترین انتقادها، در مواقع حساس پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند. این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که نقد لازم و دستور دینی و شرعی ماست، گفت: اگر ما نقد نکنیم و هشدار ندهیم، ضد انقلاب از این فرصت سوءاستفاده کرده و سیاه نمایی می‌کند؛ البته باید مراقب باشیم زبان ما زبان ضد انقلاب و نا امید کننده مردم از حکومت و دولت نباشد. سیدعلی خمینی گفت: اگر بنا باشد به هر دولتی که روی کار آمده اشکالات و ایراداتی بگیریم و بگوییم بد بوده، که درست نیست؛ همه دولت‌ها در عین داشتن اشکالات، خدماتی هم داشته و برآمده از رأی مردم بودند؛ نباید با سخنان ما مردم نا امید شده و احساس کنند که نظام پاسخ گوی اشکالات نیست. او با بیان این که البته فساد منحصر در فساد اقتصادی یا مسائل فرهنگی مثل بی حجابی نیست، اظهار داشت: در موضوع مقابله با فساد باید جامع نگری داشت و همه ابواب فساد را دید؛ همچنین در مبارزه با فساد نباید با فرومایگان و رده‌های چهارم و پنجم فساد مقابله کرد و بالاترین مجازات‌ها را برای آنان در نظر گرفت، اما برای بالا دستی‌ها و عاملان اصلی فساد اقدامی نکنیم و با آن‌ها کاری نداشته باشیم. یادگار امام با بیان این که ملت پشتوانه مبارزه کنندگان با فساد است، گفت: در راه مقابله با فساد باید به دور از افراط و تفریط و دروغ و تهمت گام برداشت و تا جرمی ثابت نشده نباید آبروی افراد را برد؛ باید به نحوی که اسلام خواسته با فساد برخورد کنیم و بدانیم که این امر یک مطالبه عمومی و ملی است که برای قرار گرفتن در مسیر صحیح آن، نباید آن را سیاسی کرد، چرا که هر گاه مسائل ملی را در حد مطالبه جناحی پایین آوردیم ضرر کردیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقابله با فساد باید مطالبه ملی قلمداد شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات