نارضایتی جامعه پزشکی از میزان تعرفه هابه گزارش جهان به نقل از مهر، اعضای شوراي عالی سازمان نظام پزشكی در این بیانیه ضمن ابراز نارضايتي از ميزان افزايش تعرفه اي خواستار حضور رئيس كل سازمان نظام پزشکی در جلسات شورای عالی بیمه خدمات درمانی شدند.
 
متن این بیانیه به این شرح است:
 
اعلام تعرفه های خدمات پزشکی برای سال ۱۳۹۵ طی روزهای اخیر، شورای عالی نظام پزشکی و قاطبه اعضای سازمان نظام پزشکی را در بهت و حیرت فرو برده است.
 
در آبان سال گذشته، مصوبات کمیسیون تعرفه شورای عالی سازمان به ریاست کل سازمان و شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور در خصوص تعرفه های خدمات پزشکی سال ۱۳۹۵ ارسال شد.
 
انتظار منطقی این بود که پس از طی مراحل مختلف در ابتدای سال جاری، از سوی هیئت وزیران تعرفه های جدید برای سال ۱۳۹۵ اعلام شود.
 
متاسفانه پس از گذشت ۷۵ روز، تعرفه های اعلام شده از سوی هیئت وزیران نیز اختلاف فاحش و تفاوت آشکاری با مصوبات کمیسیون تعرفه شورای عالی سازمان داشته و همانطوریکه ریاست کل سازمان با استدلالات بنیادین خود در رسانه ها اعلام نموده اند با تمسک به سناریوهای تکراری سالیان گذشته، که همواره رسیدن به تعرفه های واقعی را در خدمات پزشکی دور از دسترس قرار داده است، متاسفانه بار دیگر تصمیماتی اتخاذ شده است که بنیاد اقتصاد سلامت در بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را به خطر انداخته است. شورای عالی سازمان نظام پزشکی به ضرورت مطلق اعلام ارزش واقعی تعرفه های خدمات پزشکی در عرصه های مختلف معتقد است. اعلام ارزش واقعی تعرفه های پزشکی، دستاوردهای فرهنگی برجسته ای را بدنبال خواهد داشت و مردم شهید پرور میهن اسلامی مان با  وقوف و آگاهی بیشتری از خدمات بهداشتی، درمانی و تشخیصی استفاده خواهند کرد.
 
سازمان نظام پزشکی نیز بعنوان نماینده قانونی و رسمی فعالین حرف پزشکی، با علم و آگاهی از شرایط اقتصادی - اجتماعی، هرگز حاضر نخواهد شد که مردم سنگینی بار ارزش واقعی تعرفه ها را بر دوش خود احساس نمایند.
 
بنابراین شورای عالی سازمان نظام پزشکی در راستای همراهی با مردم و دولت تدبیر و امید، هدف رسیدن به تعرفه های واقعی در مسیری متناسب با افزایش پوشش بیمه ای و تامین بودجه و اعتبارات کافی را برای سازمان های بیمه گر دنبال می کند.
 
از آنجا که اعلام ارزش واقعی تعرفه های پزشکی به یک ضرورت مرحله ای بسیار با اهمیت تبدیل شده است این خواسته به حق و عادلانه جامعه پزشکی باید از عموم مسئولین و مراجع ذیربط مطالبه شود.
 
لذا در حمایت قاطع از اقدامات و اظهارات و اعلام مواضع شفاف و صریح ریاست کل و شورای عالی سازمان نظام پزشکی از معاونت ریاست جمهوری خواستار است تعرفه های اعلام شده فعلی هیئت وزیران جهت بازنگری و انطباق نسبی با اجرای عدالت در زمینه اقتصاد سلامت، را به شورای عالی بیمه خدمات درمانی بازگردانده تا نقطه نظرات سازمان نظام پزشکی و کارشناسان وزارت بهداشت در آن لحاظ شود.
 
شورای عالی سازمان نظام پزشکی از مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران مصرانه خواهان توجه مدبرانه به موضوع تعرفه های خدمات پزشکی بوده و مراتب نگرانی عمیق خود را از بروز اختلال در مسیر رشد و توسعه سلامت کشور بدلیل چنین تصمیماتی اعلام می نماید.
 
در پایان از ریاست کل سازمان نظام پزشکی تقاضا داریم همچنان با حضور فعال و تاثیرگذار خویش در جلسات شورای عالی بیمه خدمات درمانی، نقطه نظرات فنی و کارشناسی را ارائه نموده و کماکان مدافع پیشرو مواضع سازمان در تدوین سیاست های کلان سلامت باشند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نارضایتی جامعه پزشکی از میزان تعرفه ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات