ایران یک - چین صفر / جنگ حساس آسیای‌ها در راه ریو

به گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، دومین دیدار از روز پنجم رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک را دو تیم آسیایی ایران و چین مقابل هم برگزار می‌کنند.
دیداری که در سالن متروپلیتن شهر توکیو و از ساعت 8 و 25 آغاز شد. قضاوت دیدار دو تیم ایران و چین را جورج مارکی از کشور اسلواکی بر عهده دارد و آرتور دی جیاکومو از کشور بلژیک این داور را در امر قضاوت یاری خواهد کرد.
 تیم ملی والیبال ایران دیدار مقابل چین را با ترکیب سعید معروف، عادل غلامی، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، فرهاد ظریف ، فرهاد قائمی و میلاد عبادی‌پور آغاز کرد.
سرمربی تیم ملی چین هم برای آغاز این دیدار  چیانگ یائو، ژانگ وی جون، لیانگ چن، ژی یوان، چن ژانگ، جین جنگ و لیبرو هوی چو را به میدان فرستاد.
**ست اول : ایران  26– چین 24
ست نخست این دیدار با سرویس بازیکنان چین و کسب اولین امتیاز برای این تیم آغاز شد. هر دو تیم در ابتدا آغاز پایاپای داشتند و امتیازات را یک به یک بدست می‌آوردند. دو تیم در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی نخست این ست شدند. 
پس از این وقت استراحت تیم ملی ایران با دو امتیاز پیاپی که حاصل سرویس‌های خوب سید محمد موسوی بود به امتیاز 10 رسیدند و با دو اختلاف پوئن از حریف پیش افتادند. خطای تور بازیکنان ایران نتیجه 12 بر 10 کرد.  امتیاز یازدهم چینی ها با دفاع خوب بازیکنان این تیم مقابل شهرام محمودی کسب شد.
آبشار خوب میلاد عبادی‌پور امتیاز 13  را از آن تیم ایران کرد. چینی‌ها روی اشتباه فرهاد قائمی بازی را ب تساوی 14 بر 14 کشاندند. لوزانو دست به دو تعویض زد و مهدی مهدوی و مجتبی میرزاجانپو را وارد زمین کرد. مهدوی در خط سرویس قرار گرفت. سرویسی که در ادامه با خطای تور بازیکنان چین به امتیاز برای ایران تبدیل شد. دو تیم در امتیاز 16 بر 14 باز هم به سود ایران راهی دومین وقت استراحت فنی این ست شدند.
لوزانو در ادامه آرمین تشکری را به میدان آورد تا در خط سرویس قرار بگیرد. نتیجه 19 بر 17 به سود ایران بود و ژئو چن ، سرمربی چین تقاضای وقت استراحت کرد و پس از آن دست به یک تعویض زد. امتیاز هجدهم چین را بازیکن تعویضی کسب کرد. یک سرویس خوب از چینی‌ها امتیاز دو تیم را در عدد 19 برابر کرد تا لوزانو تقاضای وقت استراحت کند.
امتیاز بیستم چین زودتر از ایران به دست آمد اما عادل غلامی با یک آبشار دیدنی باز هم بازی را به تساوی کشاند. شهرام محمودی و سعید معروف به میدان بازگشتند. دفاع خوب عادل غلامی و شهرام محمودی امتیاز 21 را هم به ایران داد. توپ ژونگ در زمین ایران تبدیل به امتیاز شد تا نتیجه 21 بر 21 شود.
دفاع بازیکنان ایران راهی اوت شد تا امتیاز دو تیم در 22 به تساوی برسد. لوزانو تقاضای بازبینی کرد که این بازبینی بی فایده بود و امتیاز به سود چین باقی ماند. بیست و سومین امتیاز ایران را عادل غلامی در تابلو امتیازات ایران ثبت کرد. دفاع خوب شهرام محمودی نتیجه را 24 بر 22 کرد تا تیم ملی ایران در آستانه پیروزی در این ست قرار بگیرد. سرمربی چین تقاضای وقت استراحت کرد. 
آبشار فرهاد قائمی راهی اوت شد تا دو تیم 24 بر 24 مساوی شوند. این بار رائول لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد. امتیاز 25 را سید محمد موسوی بدست آورد. و پس از ان امتیاز 26 را هم یاران ایران از آن خود کردند تا با نتیجه 26 بر 24 برنده ست نخست این دیدار باشند.
ایران یک - چین صفر / جنگ حساس آسیای‌ها در راه ریو
**ست دوم : ایران - چین
ملی‌پوشان والیبال ایران که در ست نخست به یک پیروزی شیرین دست پیدا کرده بودند، ست دوم را هم با روحیه آغاز کردند و از همان ابتدا از حریف پیش افتادند. دو تیم در امتیاز 8 بر 5 راهی وقت استراحت فنی نخست شدند. در ادامه باز هم برتری با تیم ملی ایران همراه بود. اما اشتباهات بازیکنان ایران در زدن سرویس نتیجه را برابر 12 کرد. چین زودتر از ایران به امتیاز 13 رسید اما عادل غلامی باز هم بازی را به تساوی کشاند.
دو دفاع خوب از بازیکنان چین و تعلل شاگردان لوزانو در حمله چین را با 2 اختلاف پوئن پیش انداخت تا دو تیم در امتیاز 16 بر 14 راهی دومین وقت استراحت فنی ست دوم این مسابقه شوند. پس از این وقت استراخحت چینی‌ها باز هم کسب امتیاز کردند و زمانی که 18 بر 15 از حریف پیش افتاده بودند، لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد.
ضعف فرهاد قائمی در این ست موجب شد امتیاز نوزدهم هم به چین برسد. حمزه زرینی به میدان آمد و در خط سرویس قرار گرفت. سرویسی که در یک رفت و برگشت به امتیاز برای چین تبدیل شد. نتیجه بازی 20 بر 17 به سود چین بود.
این خبر در حال بروز رسانی است...

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران یک - چین صفر / جنگ حساس آسیای‌ها در راه ریو» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات