تاکتیک دستگاه اطلاعات عربستان برای تجزیه روسیه چیست؟

به گزارش «شيعه نيوز»، تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه رابطه تنگاتنگ و نزدیکی با پادشاهی عربستان دارند و از حمایت های سعودی ها بهره می برند. این روابط دوستانه به حدی است که این تروریست‌ها در سال 2013 میلادی در مقابل دوربین‌های تلویزیونی گفتند‌:‌ مسئول پرونده مقابله با  "بشار اسد"  در سوریه  "شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز"  است.

تروریست‌ها یا به قول وزیر خارجه رژیم سعودی معارضان میانه‌رو از انواع کمک‌های مالی و تسلیحاتی عربستان بهره‌مند می‌شوند تا علیه نظام قانونی سوریه و در آسیای مرکزی علیه فدراسیون روسیه  بجنگند.

بر اساس خبر منتشر شده توسط یکی از روزنامه های آسیای میانه ؛ سه تن از فرماندهان گروه های تروریستی  در "منطقه  قفقاز شمالی" با یکی از نماینده های اطلاعاتی عربستان به صورت محرمانه ملاقات کردند.

نفر سعودی به صورت نیمه دیپلماتیک سفر می نموده و به بهانه گردش لباس ماهیگیری به تن داشته است، در آن دیدار دیپلمات عربستان قول داده است برای جدایی از خاک روسیه به گروه های تروریستی  کمک مالی و نظامی نماید.

بر اساس این گزارش  "محرم سعيدوف" و "أصلان بيوتوكائف"  در این دیدارحضور داشته اند.   این افراد از چهره های مهم و باقی مانده از گروه تروریستی "امارت (خود خوانده) قفقاز" هستند. لازم به ذکر است که این گروه پس از مرگ  "ابو محمد داغستانی" و "ماغومد سليمانف"  ضعیف شده است  .

 "ابو محمد داغستانی" رهبر اصلی این گروه  بوده است و  "ماغومد سليمانف" و "كامل سعيدوف"  ( مرد دوم این گروه ) و "عبدالله عبدالله يف"  همگی توسط یک عملیات مخفی از نیروهای ویژه روسیه کشته شدند. عربستان سعودی سخت تلاش می کند که از گروهک تروریستی  "امارت قفقاز"  پشتیبانی نماید.

الکساندر زیلیچینکو مدیر مرکز پژو هشی مبارزه با مواد مخدر در آسیای مرکزی در قرقیزستان عنوان داشت:  در کشورهای آسیای مرکزی، تعدادی از اعضای گروه ممنوعه "حزب التحریر" و "سلفیه" به عضویت گروه تروریستی داعش درآمده اند و امروز در سوریه و عراق مشغول جنگ با ارتش های این دو کشور عربی هستند.

وی تصریح کرد:  اما تعداد زیادی از این افراد در داخل سه کشور ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان فعالیت پنهانی دارند و به محض فراهم شدن شرایط مساعد پرچم سیاه داعش را بر خواهند افراشت.


**پادشاهی عربستان برای فدراسیون روسیه برنامه‌هایی را دارد

دستگاه اطلاعات عربستان به این دلیل به تروریست‌ها کمک می کند که شاید از این طریق روس‌ها را مجاب نماید  تا در جنگ سوریه خود را کنار بکشند؛ البته حضور بندر بن سلطان بن عبدالعزیز در سال‌های اخیر در مسکو و تهدید ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره گسترش پدیده داعش در قفقاز نشان می دهد که پادشاهی عربستان برای فدراسیون روسیه برنامه‌هایی را دارد  تا بتواند تروریسم را به جنوب غرب روسیه صادر کند.

موضوعی که  "ولادیمیر پوتین"  رئیس جمهور روسیه و ارشدترین مقام  "کرملین"  نمی تواند از آن بگذرد؛ حضور تروریست‌های داعش در  "قفقاز"  است.

"رأی الیوم" در یادداشتی در این باره نوشت: گروه تروریستی داعش اخیرا مسئولیت تیراندازی نزدیک یک مرکز گردشگری در داغستان – جمهوری قفقاز روسیه – را که یک کشته و یازده زخمی برجای گذاشته، برعهده گرفت.

جمعیت مسلمانان در روسیه فدرال بیش از 28 میلیون نفر است و مسلمانان حدود 14 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند که اغلب آنان خواهان جدایی و استقلال هستند و این مساله موجب نگرانی فزاینده مقامات روسیه  شده است.

استراتژی روسیه با تاکتیک حضور نظامی در سوریه، در این تئوری خلاصه می شود که آن ها را در مناطقی که حتی به ما نمی رسند، هدف قرار دهید"  و این موضوع از گسترش تروریست های تکفیری به آسیای مرکزی جلوگیری می کند.

تروریست‌های تکفیری در صورت حضور در منطقه  "قفقاز"  می‌توانند امنیت ملی روسیه را با چالش جدی مواجه کنند و در صورت ادامه این روند جنگ دهه نود ارتش روسیه با تروریست‌های چچنی می تواند دوباره رخ دهد.

گسترش پدیده داعش در قلمرو فدراسیون روسیه با چراغ سبز آمریکا و برای تجزیه این کشور 18 میلیون کیلومتر مربعی صورت می گیرد و عربستان سعودی مجری این طرح است؛ طرحی که به سرانجام رسیدن آن جای سوال جدی دارد.

 
انتهای پیام /654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکتیک دستگاه اطلاعات عربستان برای تجزیه روسیه چیست؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات