انتقاد شدید کیهان از «اصغر فرهادی»

اصغر فرهادی به تمجید و تأیید سینمای فاسد قبل از انقلاب پرداخت. روزنامه کیهان: اصغر فرهادی به تمجید و تأیید سینمای فاسد قبل از انقلاب پرداخت.

مراسم تقدیر از کارگردان و بازیگران فیلم «فروشنده» در خانه سینما برگزار شد. این مراسم درحالی توسط خانه سینما برگزار شد که تنها از برخی رسانه‌های همسو برای حضور در این مراسم دعوت شده بود!

اصغر فرهادی با تأخیر یک ساعته به محل مراسم بزرگداشت خود رسید و شهاب حسینی هم اصلا نیامد.

اما نکته قابل تأمل در این مراسم، تأکید فراوان اصغر فرهادی بر تمجید و تحسین سینمای قبل از انقلاب بود.

فرهادی در بخشی از این مراسم گفت: «ما سینما را به دو قسمت تبدیل کردیم، قبل از انقلاب و بعد از انقلاب که به نظرم هر دوی آنها در یک امتداد هستند. این فیلم‌ها یک خط ممتد را می‌سازند و اعتقادی به جدایی ندارم.»

این سخنان فرهادی در حالی است که امام خمینی(ره) در سخنرانی 12 بهمن سال 57، سینمای قبل از انقلاب را «مرکز فحشا» معرفی نمودند و بسیاری از کارشناسان سینما نیز سینمای قبل از انقلاب را فاقد ارزش‌های هنری و بی‌اعتبار می‌دانند.

اصغر فرهادی همچنین در این مراسم به فحاشی علیه منتقدان خود پرداخت. وی بخش زیادی از سخنرانی خود را به جواب دادن به منتقدانش اختصاص داد و تعابیری غیرمتعارف همچون «عده‌ای که تیشه برداشته‌اند و بر سر سینما می‌زنند»، «خودباخته»، «خودشیفته»، «جاهل» و ... را درباره منتقدان خود به کار برد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد شدید کیهان از «اصغر فرهادی»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات