قراردادهای تجاری کلان رئیس کمیته حقیقت یاب بحرین با آل خلیفه

السید مرتضی السندی سخنگوی جریان الوفاء بحرین از قراردادهای مالی رئیس کمیته حقیقت یاب تعیین شده از سوی پادشاه بحرین با آل خلیفه خبر داد.

"سیدمرتضی السندی" یکی از رهبران جریان الوفاء بحرین و سخنگوی این جریان در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به بررسی آخرین وضعیت نقض حقوق بشر از سوی رژیم آل خلیفه پرداخته و گفت: یکی از آخرین موارد نقض حقوق بشر در بحرین مربوط می شود به خانم ریحانه موسوی فعال مدنی بحرینی که پس از گذراندن سه سال حبس و آزادی از زندان های آل خلیفه در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که در زندان مورد شکنجه قرار گرفته  و او را برهنه کرده اند که این مسئله باعث بروز اعتراضات گسترده‌ای در بحرین شد.

وی ادامه داد: مورد دیگر سفر چند هفته پیش "بسیونی" به بحرین است، در این سفر او جشنی را به مناسبت پایان یافتن عملکرد دولت به توصیه هایش به عنوان رئیس کمیته حقیقت یاب برگزار کرد در حالی که در مدت زمان گذشته موارد متعددی از نقض حقوق بشر همچون بازداشت و شکنجه شهروندان توسط نیروهای امنیتی روی داد، بر اساس اخبار منتشر شده ماه گذشته ماموران امنیتی در زندان تحقیقات جنایی در ساختمان وزارت کشور بارها به یک دختر زندانی تجاوز جنسی کرده اند.

او توضیح داد: این مسئله واکنش و خشم مردم را برانگیخت و در جریان راهپیمایی مردم خشمگین یک نیروی پلیس نیز کشته شد، در پی آن نیروهای امنیتی مجددا به بازداشت گسترده مردم به خصوص در روستای کرباباد روی آوردند، این مسئله و افشاگری ریحانه موسوی نشان می دهد که سیاست هتک حرمت نوامیس مردم همچنان از سوی دولت بحرین پیگیری می شود.

سید مرتضی السندی همچنین گفت: طارق الحسن سخنگوی رسمی وزارت کشور بحرین طی سخنان تجاوز جنسی به افراد بازداشت شده را رد کرد اما در این زمینه اسناد فراوانی وجود دارد، اینگونه جنایت ها به کرات در ساختمان وزارت کشور و به دست نیروهای این وزارتخانه تکرار شده است.

او در ادامه توضیح داد: بسیونی پس از چهار سال بار دیگر وارد کشور ما شد،وی در گزارش خود بر وقوع موارد نقض حقوق بشر، نقض آزادی های دینی و حمله گسترده به یک طایفه و مذهب مشخص که همان مذهب تشیع است و هتک حرمت نوامیس مردم تاکید کرد، وی همچنین به طور مستند به 8 مورد از تجاوزهای جنسی که در زندان های بحرین و در بازه زمانی ماه مارس تا ماه فوریه روی داده بود اشاره کرد. بسیونی همچنین به طور مستند به موارد دیگری از اقدات جنایتکارانه آل خلیفه همچون ویران کردن 38 مسجد، شکنجه منجر به فوت 4 نفر در زندان و شکنجه سایر زندانی ها در زندان های آل خلیفه اشاره کرده بود.

این معارض بحرینی در خصوص بسیونی توضیح داد: به نظر می رسد پس از گذشته 4 سال از صدور گزارش بسیونی امروز توافق های تجاری به ارزش نیم میلیون دلار میان وزارت کشور و دولت بحرین و سازمان خصوصی بسیونی که متخصص در زمینه تربیت نیروهای امنیتی و قاضی می باشد صورت گرفته است.

سخنگوی جریان الوفاء ادامه داد: در حقیقت بسیونی این بار برای امضا کردن این قرار داد تجازی به بحرین سفر کرده است و دولت نیز جشن نمایشی با عنوان محقق شدن تمامی توصیه های گزارش بسیونی از سوی دولت برگزار کرد، این درحالی است که همچنان تعداد زن و کودک در بازداشت به سر می برند و همچنان آزادی بیان سرکوب می شود.

امروز تمامی رهبران جمعیت های سیاسی در زندان به سر می برند و راه پیمایی های مسالمت آمیز منع می شوند همچنین تعداد زیادی از جوانان ما در زندان به سر می برند با این وجود بسیونی برای عقد قرارداد های تجاری با آل خلیفه و گرفتن مقادیری پول از آنان به بحرین سفر کرده و حقوق ملت بحرین را پایمال می کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قراردادهای تجاری کلان رئیس کمیته حقیقت یاب بحرین با آل خلیفه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات