وابستگی به پیمانکاران غیرنظامی مهارت نیروهای آمریکایی در افغانستان را کاهش داده است

بالگرد آمریکایی ارتش آمریکا اطلاعاتی را فاش کرده است مبنی بر اینکه مهارت و هماهنگی نیروهای خارجی مستقر در افغانستان به دلیل وابستگی شدید به پیمانکاران غیرنظامی کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «واشنگتن پست»، ارتش آمریکا به تازگی اطلاعاتی را به کمیته مسلح مجلس سنای آمریکا ارائه داده است که بر اساس آن محدودیت‌های فعلی سطح نیروهای آمریکایی در افغانستان و وابستگی شدید بر پیمانکاران غیرنظامی مهارت و هماهنگی واحدهای مستقر در این کشور را کاهش می‌دهد.

بر اساس این اطلاعات، استفاده از کارگر غیرنظامی در یکی از تیپ‌های رزمی حمل‌ونقل هوایی ارتش در افغانستان تاثیرات منفی داشته است زیرا از پیمانکاران به عنوان سربازان حفاظتی این تیپ‌ها استفاده می‌شد. این سربازان باید با واحدهای خودشان اعزام می‌شدند اما به دلیل «جو محدود سطح نیرو» در افغانستان این کار انجام نشد.

در این اسناد به نقل از مقامات ارتش آمریکا آمده است: محافظان هوایی که با تیپ‌های خود استخدام نشدند موجب کاهش مهارت و تجربه ضروری سربازان و پیشرفت فرمانده‌هان شدند.

ضعیف شدن مهارت‌های مهم بر توانایی تیپ‌هایی که در آینده اعزام می‌شوند، تاثیر منفی خواهد گذاشت که می‌تواند مانع استخدام پیمانکاران شود.

بر اساس این سند نظامی، 3 تیپ‌ رزمی حمل‌ونقل هوایی ارتش آمریکا از سال 2013 میلادی به افغانستان اعزام شدند.

یک تیپ معمولا با 1500 سرباز اعزام می‌شود اما می‌تواند بر اساس ماموریت به 2500 افزایش یابد. در سال 2013 میلادی یک تیپ با 1900 نظامی در افغانستان مستقر شد اما از آنجایی که نیروهای آمریکایی در این کشور کاهش یافتند، فقط 800 تن در سال 2015 میلادی اعزام شدند.

بر خلاف کاهش سطح نیروهای آمریکایی، انتظار می‌رود که این تیپ هنوز حفظ شود و حدود 100 هواپیمای خود را به پرواز درآورد.

منابع نظامی آمریکایی اذاعان داشتند: در حال حاضر چهارمین تیپ پیاده نظام نیروهای آمریکایی به افغانستان اعزام شده است تا حمایت سراسری هوایی را فراهم کند، وظیفه این تیپ حمایت هوایی با هلیکوپترهای جنگی و حمل‌ونقل می‌باشد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وابستگی به پیمانکاران غیرنظامی مهارت نیروهای آمریکایی در افغانستان را کاهش داده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات