تولید گندم در دولت یازدهم سالانه دو میلیون تن افزایش داشته است

اسکند زند در حاشیه بازدید از مزارع غلات شیروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارسال هشت میلیون تن گندم خریداری شد اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال 10 میلیون تن گندم خریداری شود.
وی میزان خرید گندم در سال های 92، 93و 94 را به ترتیب چهار، شش و هشت میلیون تن دانست و گفت: این میزان در سال جاری به 10 میلیون تن خواهد رسید که نیازی به واردات گندم نخواهد بود.
زند تامین بذر خوب، توزیع نهادهای کود، مبارزه با آفات و بیماری ها خصوصا سن و زنگ، رعایت بیشتر توصیه های فنی، تراکم تاریخ کاشت، قیمت مناسب محصول و خرید تضمینی را از جمله حمایت ها و مشوق های خوب در زمینه افزایش تولید گندم دانست.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: اگر به عوامل یاد شده توجه بیشتری شود به طور قطع در زمینه تولید گندم خودکفا خواهیم شد.
زند با بیان اینکه هم اکنون سطح زیر کشت گندم زیر شش میلیون هکتار است افزود: سطح زیر کشت گندم امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش نداشته و رو به کاهش است اما، آن چیزی که باعث افزایش تولید گندم شده افزایش راندمان تولید در واحد سطح بوده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی روز چهارشنبه در سفر یک روزه خود به خراسان شمالی از چند مزرعه غلات در شیروان بازدید کرد.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید گندم در دولت یازدهم سالانه دو میلیون تن افزایش داشته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات