3350 شبکه بسیج همگام با کشاورز در کشور فعالیت دارند

به گزارش ایرنا محمدرضا جهانسوز روز پنجشنبه در نشست فعالان بخش کشاورزی خاش اظهار داشت: شبکه بسیج همگام با کشاورز در هر 2 روستا پیش بینی شده و با گسترده تر شدن این طرح روستاهای تحت پوشش به هشت هزارو 602 روستا افزایش پیدا می کنند.
وی گفت: حدود چهار هزارو 300 مربی آموزش دیده در شبکه های بسیج در کشور فعالیت دارند که کار مهم آنها انجام فعالیتهای آموزشی، انتقال علم به کشاورزان و کمک به عملیاتی کردن فعالیتها و تقویت روحیه جهادی جامعه هدف است.
رئیس سازمان بسیج مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد: خاش از ظرفیتهای برجسته ای در مباحث کشاورزی و کیفی بودن محصولات باغی و زراعی برخوردار است و تصمیم بر این شد تا این شهرستان بعنوان منطقه پایلوت در سیستان و بلوچستان معرفی و اقدامات حمایتی برای گسترده تر شدن سرمایه گذاری ها، رونق تولید، فرآوری، فروش و صادرات محصولات آن صورت گیرد.
جهانسوز افزود: هدفگذاری برای تامین غذای سالم برای اقشار جامعه مورد تاکید سازمان بسیج مهندسان بوده که با کمک کشاورزان و کارشناسان این امر باید محقق شود.
وی قرار گرفتن عناصر دانش، علم و عمل را لازمه انجام کارهای موفقیت آمیز دانست و گفت: با استفاده از سامانه ها، نرم افزارهای نوین و بهره گرفتن از علوم روز شاهد تحول در فعالیتها و رونق تولید و افزایش بهره وری هستیم.
وی ادامه داد: نگاه به اقتصاد کشاورزی در این سازمان مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و در این راستا تلاش می کنیم اهداف مدنظر رهبر معظم انقلاب تامین شود.
فرماندار خاش نیز گفت: این شهرستان در ابعاد مختلف سرشار از ظرفیت و توانمندی بوده که مبحث کشاورزی آن از همه حوزه ها برجسته تر است و اینکه این منطقه بعنوان پایلوت و الگوی فعالیتها انتخاب شده قابل تحسین است.
محمداکبر چاکرزهی اظهار داشت: دولت نیز همگام با بسیج و در راستای اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب به دنبال فعال کردن واحدهای تعطیل است و در طول سالجاری بسیاری از این واحد ها با استفاده از ظرفیتهای داخلی پیگیری و فعال شدند.
مدیر جهاد کشاورزی خاش نیز گفت: این شهرستان با داشتن هفت هزار هکتار نخیلات، پنج هزار هکتار مزرعه گندم، سه هزار هکتار ذرت دانه و سه هزار هکتار جوی مرغوب، ظرفیت تولید 60 گونه منحصربفرد کشاورزی را دارد.
امان الله طوقی ادامه داد: خاش همچنین پتانسیل خوبی در پرورش دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و محصولات گلخانه ای، سیفی جات و غیره را دارد.
وی اظهار داشت: هم اینک حدود 100 نفر عضو کانون بسیج مهندسان خاش هستند که در حوزه های مختلف فعالیت دارند.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده و از مناطق مستعد کشاورزی این استان است.
7310 /6081 /8005

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «3350 شبکه بسیج همگام با کشاورز در کشور فعالیت دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات