بخشی از کمک به رونق تولید، با بخشودگی جرائم در قالب طرحهای تشویقی اعمال می شود

محمدرضا صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در کنار تسهیلات بانکی، برخی طرح های تشویقی اقتصادی برای رونق فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان در نظر گرفته شده است که بخشودگی جرایم ساخت و سازهای غیرمجاز، بخشودگی جرایم خرید و فروش زمین های صنعتی در قبال سفته یا چک و ... از جمله این طرح های تشویقی است.
وی با بیان این که طرح های مهم اقتصادی و تولیدی در سال 95 با کمک بخش خصوصی در استان سمنان به بهره برداری خواهد رسید، اظهار کرد: افتتاح شرکت داروسازی سلامت، خودروسازی فردا و شرکت آریا ترانسفور، از مهم ترین واحدهای جدید دراستان سمنان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: در سال 95 پنج جلسه به منظور رونق اقتصادی واحد های تولیدی و صنعتی شهرک های صنعتی با سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شورای هماهنگی بانک های استان سمنان برگزار شد و تصمیمات مناسبی در این زمینه اتخاذ شد.
صادقی با بیان اینکه برای رونق اقتصادی و افزایش اشتغالزایی به واحدهای صنعتی تسهیلات پرداخت می شود و مدیران واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات در سایت www.behinyab.ir ثبت نام کنند، گفت: مدیران شرکت های تولیدی و صنعتی برای دریافت تسهیلات بانکی و رفع مشکلاتشان در این سایت ثبت نام کنند تا در نوبت بررسی قرار گیرند.
وی افزود: تاکنون بیش از 100 واحد تولیدی و صنعتی استان سمنان در این سایت ثبت نام کردند و میزان تسهیلات پرداختی به این واحدها، در صورت تصویب، بر اساس میزان تولید و ظرفیت آنها متغییر خواهد بود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان اضافه کرد: مشکلات صنعتکاران و تولیدکنندگان سمنانی بعد از ثبت نام در سایت بهین یاب، در کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان مورد کارشناسی قرار می گیرد.
صادقی ادامه داد: در سال 95 پرداخت حدود 130 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار که در این سایت ثبت نام کرده بودند در کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان تصویب شده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان اضافه کرد: در مرحله اول اطلاعات کمی و کیفی از واحد های تولیدی استان گرفته شده است و با برنامه ریزی های کارشناسی، علت بدهی ها و رکود آنها به صورت موردی بررسی دقیق می شود.
بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی و صنعتی در شهرکهای صنعتی استان سمنان فعال هستند که این تعداد 64 درصد از کل واحدهای تولیدی و صنعتی این استان را شامل می شود.
26 هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی استان سمنان اشتغال دارند.
3217/6103

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشی از کمک به رونق تولید، با بخشودگی جرائم در قالب طرحهای تشویقی اعمال می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات