بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی و پژوهش محور، رویکرد سازمان محیط زیست

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مسعود عالیخانی گفت: یگان حفاظت سازمان محیط زیست ماموریت دارد ضمن حفاظت و حمایت از محیط زیست کشور به کمک جوامع محلی، بستر مناسب را برای پایداری و پویایی اکوسیستمی با نهادینه کردن حفاظت مشارکتی توام با افزایش آگاهی عمومی و اعمال نظارت ‌های قانونی فراهم کند.
وی افزود: بر این اساس و به منظور حفاظت پایدار، حمایت پژوهش محور و آموزش پویا در حوزه ماموریت یگان حفاظت محیط زیست کشور و با رویکرد حفظ و توسعه زیست بوم های مدیریت یافته (مناطق چهارگانه)، سه طرح 'توسعه و سازماندهی یگان حفاظت محیط زیست'، 'پژوهش و مطالعات راهبردی یگان حفاظت محیط زیست' و 'آموزش و توانمندسازی یگان حفاظت محیط زیست' برای اجرا در طول برنامه ششم تدوین و به منظور تصویب و تامین اعتبارات لازم، در زمستان سال قبل (1394) به معاونت توسعه و امور مجلس سازمان محیط زیست داده شد.
به گفته وی، رویکرد اصلی مورد نظر در تدوین این طرح ها، حفاظت مشارکتی، بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی و پژوهش محوری در راستای استاندارد سازی عملیاتی است.
*** بسته های اجرایی یگان؛ سه طرح متشکل از 15 پروژه‌
معاون و جانشین فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بسته های اجرایی ارائه شده که براساس دستورالعمل یگان حفاظت تهیه شده است، ضمن توجه به جایگاه یگان در اسناد بالادست و نیز وظایف، مأموریت‌ها، سیاست‌ها و الزامات، برنامه‌ های اجرایی و عملیاتی یگان را در سه طرح متشکل از 15 پروژه‌ به هم پیوسته و مرتبط ارائه می کند.
عالیخانی افزود: طراحی و ایجاد پایگاه ملی یگان حفاظت محیط زیست، طراحی و ایجاد مرکز رصد و پایش یگان حفاظت محیط زیست، توانمندسازی و سازماندهی یگان با توسعه و تامین منابع و زیرساخت های کارآمد و بهره مند از فناوری های نو، طراحی و ایجاد شبکه واحدهای دیده بانی یگان حفاظت محیط زیست، استاندارد سازی تجهیزات و امکانات مورد نیاز یگان حفاظت محیط زیست، مدیریت و برنامه ریزی صیانت از مناطق چهارگانه با مشارکت جوامع محلی، مدیریت دانش در حوزه یگان حفاظت مجیط زیست، آینده نگاری و برنامه راهبردی یگان حفاظت محیط زیست، ایجاد - ساماندهی و تجهیز مراکز منطقه ای آموزش یگان حفاظت محیط زیست از جمله پروژه های این بسته اجرایی است.
وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت های ریاست سازمان از محیط بانان، مساعدت های معاونت توسعه و امور مجلس و تلاش مرکز نوسازی و تحول اداری سازمان، اعتبارات لازم به این منظور جهت اجرا در طول برنامه ششم محقق شود.
*** نخستین المپیاد ورزشی محیط بانان در دستور کار یگان
به گفته عالیخانی، علاوه براین بسته اجرایی، مجموعه ای از برنامه های جانبی به منظور ایجاد روحیه نشاط و بالندگی بین محیط بانان در نظر گرفته شده است، از جمله این برنامه ها اشاعه فرهنگ ورزش و مسابقات ورزشی بین محیط بانان است که با مسابقه سراسری دارت با هماهنگی فدراسیون انجمن های ورزشی در هفته محیط زیست آغاز می شود.
وی اعلام کرد: در نظر است با توسعه عناوین مسابقات ورزشی تا پایان سال زمینه انجام نخستین المپیاد ورزشی محیط بانان در رشته هایی همچون تیراندازی، سوارکاری، دو و میدانی، ورزش های رزمی، ورزش های پهلوانی و زورخانه ای و شنا برگزار شود.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی از سیستم های نوین حفاظتی و پژوهش محور، رویکرد سازمان محیط زیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات