۲۴۸ روستای خراسان شمالی از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند

سینا شکری در گفتگو با مهر اظهار داشت: با اجرای فاز دوم طرح اینترنت تا پایان تابستان امسال ۲۴۸ روستای استان به اینترنت پرسرعت مجهز خواهد شد و هم‌اکنون اقدامات فنی و نصب تجهیزات اینترنت ۱۳۸ روستا انجام و مابقی نیز در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۴۸ روستای خراسان شمالی از داشتن اینترنت پرسرعت محروم هستند.

کارشناس اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی تصریح کرد: با برگزاری مناقصه و با مشخص شدن پیمانکار و ایجاد زیرساخت‌ها مراتب اجرای اینترنت پرسرعت برای این روستاها مشخص خواهد شد.

شکری خاطرنشان کرد: روستای روئین اسفراین از روستاهای پیشتاز برخوردار از اینترنت است که به‌عنوان روستای پایلوت هم‌زمان با چند استان دیگر به‌صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور در سال ۹۳ افتتاح شد.

وی اظهار داشت: با استفاده از این خدمات، امکان استفاده از سرویس‌های پایه مخابراتی، فناوری اطلاعات و خدمات پستی برای تمامی افراد در روستاهای خراسان شمالی فراهم می‌شود.

کارشناس اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی گفت: اکثر مردم روستاهای محروم خراسان شمالی از خدمات ارائه‌شده اینترنت رضایت کافی را دارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « ۲۴۸ روستای خراسان شمالی از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات