مانور کامل طرح اضطراری در فرودگاه یاسوج اجرا شد

مانور فرودگاه یاسوج مدیر فرودگاه یاسوج گفت: مانور کامل و ۲ سالانه طرح اضطراری در فرودگاه یاسوج با سناریوی برخورد هواپیما با موانع غیرمجاز اطراف فرودگاه و سقوط در ابتدای باند با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی محسنیان صبح امروز در جمع خبرنگاران هدف از اجرای این مانور را افزایش سطح آمادگی کارکنان فرودگاه و هماهنگی با سایر ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط در امر امداد‌رسانی عنوان کرد و اظهار داشت: برای اجرای این مانور بیش از 100 ساعت کار کارشناسی در قالب جلسات چندگانه هماهنگی با واحدها و ارگان‌های مرتبط، بررسی نقاط ضعف و قوت در مانور دوره گذشته، طراحی، بررسی و تأیید سناریو صورت گرفت.

وی با بیان اینکه حوادث مربوط به هوانوردی در همه جای دنیا پررنگ‌تر از سایر سوانح جلوه داده می‌شود افزود:‌ با توجه به مقررات بین‌المللی و اولویت‌های صنعت حمل و نقل کشور، اجرای چنین مانورهایی حداقل در هر 2 سال یک بار م‌تواند آمادگی و توانایی نیروهای عملیاتی را برای مقابله با سوانح و کاهش خسارات ناشی از آن بیش از پیش افزایش دهد.

محسنیان بیان کرد: در این مانور همه ارگان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در قالب حدود 200 نفر نیروی عملیاتی شامل امدادی، امنیتی و انتظامی حضور داشتند.

وی سرعت عملیات را در این مانور مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: حلقه حفاظتی به موقع تشکیل شد و نیروهای امداد و نجات طبق وظایف محوله وارد صحنه شدند.

مدیر فرودگاه یاسوج ابراز کرد: در حین اجرای عملیات امداد، نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی و در رأس آنها دفتر استانداردهای فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بر انجام مانور نظارت داشته و از نزدیک امور مربوطه را مورد ارزیابی قرار دادند.

محسنیان عنوان کرد: اجرای مانور طرح اضطراری فرودگاه یاسوج به استناد دستورالعمل اجرای تمرین‌های طرح اضطراری اداره بازرسی و نظارت دفتر استانداردهای فرودگاهی انجام شد که بر اساس این دستورالعمل که مورد تأیید سازمان هواپیمائی کشوری است همه فرودگاه‌ها ملزم هستند حداقل یک تمرین محدود نیز در هر سال با شرکت ارگان‌های ذی‌ربط برگزار کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مانور کامل طرح اضطراری در فرودگاه یاسوج اجرا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات