سه طرح کشاورزی در استان کرمانشاه اجرا می‌شود

گلخانه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: احداث گلخانه، تولید پسته و باغ مدرن روسیمی طرح‌های قابل اجرا در تنگ کنش این استان است.

خسرو شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: اراضی مستعد تنگ کنش با 14 هزار هکتار مساحت، دو حلقه چاه و یک دهنه چشمه در 12 کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد که از ظرفیت بالایی برای توسعه بخش کشاورزی این استان برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه یک سوم از اراضی تنگ کنش مربوط به سپاه و مابقی از آن ارتش است گفت: با اجرای طرح‌های کشاورزی در این منطقه می‌توان زمینه اشتغال 1500 نفری را فراهم کرد.

خسروی پیرامون طرح‌های قابل اجرا در تنگ کنش افزود: با احداث سد مخزنی به هزینه 307 میلیارد ریالی می‌توان از منابع آب مناسب تنگ کنش بهره‌ برد و سالانه تا سه میلیون متر مکعب آب را ذخیره کرد.

وی اجرای طرح‌های آبخیزداری در منطقه تنگ کنش را 20 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: با سرمایه‌گذاری 327 میلیارد ریالی در احداث سد و اجرای عملیات آبخیزداری بدون مشارکت دیگر بخش‌ها نمی‌توان از مزایای این منطقه استفاده کرد.

خسروی با اشاره به اینکه تاکنون در 120 هکتار از این اراضی کشت آبی انجام شده است خاطرنشان کرد: با احداث گلخانه مدرن در 100 هکتار از اراضی تنگه کنش سالانه 30 تا 40 هزار تن انواع گل‌های زینتی، سبزی و میوه با اشتغال‌زایی 1200 نفر  تولید می‌شود.

وی اظهار کرد: با وسعت تنگ کنش می‌توان 150 هکتار باغ مدرن روسیمی را به عنوان دومین طرح مورد توجه در این منطقه احداث کرد که به سرمایه‌گذاری 75 میلیارد ریالی نیاز دارد.

خسروی طرح تولید پسته در 90 هکتار تنگ کنش را از دیگر طرح‌های مورد توجه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه دانست و بیان کرد: با مستعد بودن منطقه در هر هکتار می‌توان سه تن پسته برداشت کرد همچنین می‌توان در سطح 70 هکتار زعفران کشت کرد.

وی با اشاره به دیگر طرح‌های قابل واگذاری گفت: 30 طرح مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی و دام و طیور در استان کرمانشاه جهت سرمایه‌گذاری وجود دارد که به بیش از 180 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سه طرح کشاورزی در استان کرمانشاه اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات