امام (ره) عبد محض خدا بود/ اجرای اسلام، راز اقتدار جمهوری اسلامی

آیت الله حسن ممدوحی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) عالم به دین و عبد محض خدا بود؛ این دو ویژگی برای امام برتری علمی آورد. کسی مثل او متخصص دین و خالص در عبادت خدا نداشتیم.  

وی با انتقاد از کسانی که با تحریف شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی به بیان ویژگی های شخصیتی ایشان می پردازند افزود: کمتر کسی مانند مقام معظم رهبری در بیان ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) از اصول هفتگانه امام نام برده است؛ چرا که منافع کسانی که شخصیت امام را تحریف می کنند در این است که مسائل را کم و زیاد کنند.

نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینها در سخن گفتن جاهل هستند؛ وقتی می خواهند حرف بزنند، خراب و نسنجیده سخن می گویند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) درپی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود، عنوان کرد: دین اسلام به دنبال اقتدار است؛ زیرا اسلام عالی ترین و بلندمرتبه ترین دینی است که هیچ چیز دیگری بر آن تسلط ندارد. این شعار اسلام است، اسلام بلندمرتبه ترین مقام را دارد که هیچ مقامی بر آن برتری ندارد.

آیت الله ممدوحی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته در دنیا به اقتدار مثال زدنی دست یابد خاطرنشان کرد: امروز کشور ما امن ترین نقطه در منطقه و مورد احترام همه ملل جهان است. این نشانه اقتدار انقلاب اسلامی بوده است، چرا که بارها شنیدیم از مقامات مختلف و ملل کشورهای همسایه که فریاد زنند اگر ایران نبود تمام کشورهای عربی در خطر بودند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: به همان اندازه که دستورات اسلام را در کشور پیاده کرده و توانستیم به پیشرفت دست پیدا کنیم، جمهوری اسلامی ایران به اقتدار رسیده و خواسته امام خمینی محقق شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام (ره) عبد محض خدا بود/ اجرای اسلام، راز اقتدار جمهوری اسلامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات