۳ راز اقتدار نظام در اندیشه امام خمینیبه گزارش جهان، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با مهر، با اشاره به سه نکته کلیدی مورد تأکید امام (ره) به عنوان رازهای اقتدار نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: این سه نکته همواره به عنوان شاه‌بیت فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی مطرح بوده است.

وی اتکا به خداوند و اعتماد به وعده‌های او را نخستین نکته مورد تأکید امام در موضوع اقتدار عنوان کرد و گفت: در فرمایشات امام (ره)، مسئله تکیه به خداوند و توکل بر او به کرات دیده می‌شود و این به عنوان یک آموزه توحیدی، امروز نیز برای ما مطرح است.

ذوالنور با اشاره به دومین نکته مورد تأکید امام (ره)، گفت: تکیه بر مردم با توجه به ایمان و معنویت، نکته دیگری بوده است که امام (ره) همواره بر روی آن تأکید می‌کردند و با تعابیری مانند «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد» این نکته را گوشزد کرده‌اند؛ البته باید توجه داشت که موضوع تکیه به خداوند و تکیه بر مردم در جامعه اسلامی و ایمانی هر دو با هم مرتبط است و منافاتی با هم ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، وحدت و انسجام را سومین راز اقتدار نظام و کشور از دیدگاه امام (ره) توصیف کرد و اظهار داشت: امام (ره) همواره بر روی وحدت کلمه به ویژه در میان مسئولان تاکید داشتند و آن را رمز پیروزی در گذشته و رمز بقای انقلاب در آینده دانستند.

ذوالنور ادامه داد: اگر این سه نکته مورد تأکید امام (ره) را امروز هم سرلوحه قرار دهیم و بر آنها اصرار کنیم، طبیعی است در جامعه دینی که ولایت را محور قرار داده است و آن را حبل‌المتین الهی می‌داند، اقتدار آن جامعه تقویت خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به دو عامل انحطاط جامعه اسلامی در نگاه امام (ره)، گفت: نبودن امام عادل در جامعه و یا جدا شدن جامعه از امام حق، دو آسیب و عامل انحطاط جامعه اسلامی در اندیشه امام (ره) است؛ در اندیشه امام (ره) هر جا که جامعه پشت سر رهبری عادل و شایسته حرکت کرده و وحدت را لحاظ کنند، تعالی و شکوفایی در آن جامعه مشهود خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همان‌گونه که قبل از انقلاب وجود امام خمینی (ره) و حرکت ملت پشت سر ایشان باعث پیروزی انقلاب و تداوم آن شد، بعد از امام (ره) نیز اگر وجود ولایت‌فقیه نبود، نظام اسلامی دچار افول می‌شد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳ راز اقتدار نظام در اندیشه امام خمینی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات