افتتاح سامانه هشدار سیل تهرانبه گزارش جهان به نقل از مهر، احمد صادقی با بیان اینکه شهر تهران از سامانه هشدار سریع سیل بی بهره بوده است،اظهار کرد:بر اساس قانون، سازمان هواشناسی مسئولیت اطلاع رسانی به موقع و هشدار سریع در خصوص وقوع سیل را بر عهده دارد اما در جریان بروز اتفاقاتی همچون طوفان سال ۹۳ و یا سیل کن که طی سال گذشته رخ داد،سامانه هشدار سریع وجود نداشت.

وی افزود: با بررسی این موضوع از سازمان هواشناسی ، مسئولان این سازمان اعلام کردند که منابع لازم برای امکانات پیش بینی خرد مقیاس مخاطرات جوی را ندارند و تنها می توانند بر اساس اطلاعات ماهواره ای مکان تغییرات آب و هوایی را بررسی کنند در حالیکه تهران با برخورداری از این حجم جمعیت نیازمند اطلاع رسانی به موقع در خصوص مخاطرات خرد مقیاس را نیاز دارد.

صادقی گفت: بدین ترتیب با پیشنهاد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای راه اندازی سامانه هشدار سریع سیل، مرکز مطالعات سازمان هواشناسی در فاز اول در با همکاری وزارت نیرو ، وزارت مسکن و شهرسازی فاز اول مطالعات اجرای این طرحرا به انجام رساند.

وی افزود: بدین ترتیب مقرر شد شهرداری تهران زیر ساخت های لازم را برای راه اندازی سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران فراهم کند و سازمان هواشناسی به عنوان متولی مسئولین این کار بر عهده بگیرد به طوری که در سال ۹۵ شاهد فعالیت سامانه هشدار سریع سیل شهر تهران خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح سامانه هشدار سیل تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات