استاندارقزوین: حوزه های فرهنگی و اجتماعی از بی برنامگی مدیران رنج می برند

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، فریدون همتی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی که با عنوان قرارگاه فرهنگی برگزار شد، افزود: باید به مدیران دستگاهها و فرمانداران بخاطر بی برنامگی و بی توجهی به حوزه های فرهنگی و اجتماعی تذکر جدی داده شود و اگر تا دو هفته آینده نسبت به ارسال طرح ها و برنامه های خود اقدام نکنند از دریافت اعتبارات محروم خواهند شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موظف است نسبت به تخصیص ندادن اعتبارات به این دستگاه ها اقدام کند.
وی اضافه کرد: آن دسته از دستگاه هایی نیز که از اعتبارات ملی تغذیه می شوند باید گزارش عملکرد آنها به وزارتخانه و سازمان مرکزی ارسال شود و در گام بعدی نسبت به آنها تصمیم گیری خواهد شد.
استاندار قزوین با تاکید بر برنامه ریزی و هماهنگی لازم از سوی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برای تجلیل و تکریم شخصیت های فرهنگی استان، اظهارکرد: باید با استفاده از توان و ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی، شهرداری ها و دستگاههای فرهنگی و براساس یک برنامه زمان بندی مشخص نسبت به شناسایی و تجلیل از شخصیت های فرهنگی و اثرگذار استان اقدام شود.
همتی با بیان اینکه حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند همگرایی و هم صدایی است، خاطرنشان کرد: باید بین مراجع و دست اندرکاران فرهنگی با بحث و رایزنی، گفت و گو و تعامل اجماعی درخصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود و با گزارش اطلاعات و آمارهای علمی، دقیق و مستند درخصوص آسیب ها و معضل های اجتماعی و ارائه تحلیل های علمی و کارشناسی بتوان به یک وحدت رویه در مقام عمل و رفع ابهام ها دست یافت.
استاندار قزوین با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه، خاطرنشان کرد: نمازخانه های بین راهی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان باید تجهیز و باز باشد تا مسافرین بتوانند از این فضای معنوی استفاده کنند.
وی افزود: هر مسجد جدیدی که ساخته می شود باید با جامعیت و کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری ساخته شود و در ساخت مراکز اقتصادی و تجاری نیز باید مجموعه های فرهنگی و ورزشی باید یک نمازخانه تعبیه شود.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با تاکید بر ضرورت خلاقیت و نوآوری در ترویج و فرهنگ سازی موضوع نماز، اضافه کرد: ترکیب هیات امنای مساجد نیازمند بازنگری است و در گام اول فرزندان این افراد جایگزین شوند تا جابجایی فرزندان به جای پدران فضا برای ورود بیشتر و بهترجوانان به مساجد فراهم شود.
وی با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: باید با تشکیل کمیته ای از روسا و مسئولین فرهنگی دانشگاه ها، سازمان تبلیغات اسلامی، دستگاه های فرهنگی و روحانیون در راستای ترویج ارزش ها و مضامین دینی و اخلاقی در بین نسل جوان برنامه ریزی و چاره اندیشی شود .
همتی اظهار کرد: شهرداری ها ،رسانه های جمعی و صداو سیما با فضاسازی زمینه و بستر را برای استقبال از ماه رمضان فراهم کنند که این مهم بدون شک اثر زیادی در روحیه و باورهای جوانان و گرایش آنها به سمت این موضوعات خواهد داشت.
استاندار قزوین در پایان اظهارکرد: هر نشست فرهنگی که در سطح استان تشکیل می شود باید متناظربا آن جلسات شهرستانی از سوی فرمانداران تشکیل و ادارات کل استانداری و بویژه دفتر استاندار باید پیگیری لازم را در این خصوص داشته باشند.
گفتنی است در ابتدای این نشست، مدیران دستگاه ها به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه برنامه های فرهنگی و اجتماعی پرداختند.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندارقزوین: حوزه های فرهنگی و اجتماعی از بی برنامگی مدیران رنج می برند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات