3350 شبکه بسیج همگام با کشاورز در کشور فعالیت دارند

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،اززاهدان،؛محمدرضا جهانسوز در نشست فعالان بخش کشاورزی خاش افزود: شبکه بسیج همگام با کشاورز در هر 2 روستا پیش بینی شده و با گسترده تر شدن این طرح روستاهای تحت پوشش به هشت هزارو 602 روستا افزایش پیدا می کنند.

وی گفت: حدود چهار هزارو 300 مربی آموزش دیده در شبکه های بسیج در کشور فعالیت دارند که کار مهم آنها انجام فعالیتهای آموزشی، انتقال علم به کشاورزان و کمک به عملیاتی کردن فعالیتها و تقویت روحیه جهادی جامعه هدف است.

وی ادامه داد: خاش از ظرفیتهای برجسته ای در مباحث کشاورزی و کیفی بودن محصولات باغی و زراعی برخوردار است و تصمیم بر این شد تا این شهرستان بعنوان منطقه پایلوت در سیستان و بلوچستان معرفی و اقدامات حمایتی برای گسترده تر شدن سرمایه گذاری ها، رونق تولید، فرآوری، فروش و صادرات محصولات آن صورت گیرد.

جهانسوز افزود: هدفگذاری برای تامین غذای سالم برای اقشار جامعه مورد تاکید سازمان بسیج مهندسان بوده که با کمک کشاورزان و کارشناسان این امر باید محقق شود.

محمداکبر چاکرزهی فرماندار خاش نیز گفت: این شهرستان در ابعاد مختلف سرشار از ظرفیت و توانمندی بوده که مبحث کشاورزی آن از همه حوزه ها برجسته تر است و اینکه این منطقه بعنوان پایلوت و الگوی فعالیتها انتخاب شده قابل تحسین است.

امان الله طوقی مدیر جهاد کشاورزی خاش نیز گفت: این شهرستان با داشتن هفت هزار هکتار نخیلات، پنج هزار هکتار مزرعه گندم، سه هزار هکتار ذرت دانه و سه هزار هکتار جوی مرغوب، ظرفیت تولید 60 گونه منحصربفرد کشاورزی را دارد.

انتهای پیام/ع

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «3350 شبکه بسیج همگام با کشاورز در کشور فعالیت دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات