تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه -آکا

آموزش بدنسازی ، بدنسازی ،سایت ورزشآموزش بدنسازی و پرورش اندام

آکاایران: تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه


 


, بدنی فیت و روفرم, به مرحله ناتوانی رساندن عضله, تمرینات اینتروال HIIT,[categoriy]

تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه

تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه -آکا, بدنی فیت و روفرم, به مرحله ناتوانی رساندن عضله, تمرینات اینتروال HIIT, کار با وزنه, جدیدترین اطلاعات بدنسازی

آکاایران: تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه


به گزارش آکاایران: تمرینات کار با وزنه به همراه مصرف شیر، از توده عضلانی محافظت نموده و بافت چربی را در مردان کاهش می دهد

معمولا مردان ۲۰ درصد از حجم عضلانی شان را بین ۴۰ الی ۶۰ سالگی از دست می دهند.

(Sarcopenia { از دست دادن بافت عضلانی}) باعث می شود به شدت قدرت و توان خروجی کاهش یافته و سلامت متابولیک (مربوط به سوخت و ساز) را به مخاطره بیندازد.

باقیمانده قابل توجه بافت چربی درون عضله نیز می تواند سارکوپنیا را باعث شود. مطالعات صورت گرفته در دانشگاه شربوک کانادا نشان می دهد مردان مسنی که دچار سارکوپنیا شده اند با مصرف شیر پس از تمرینات کار با وزنه از چربی بدنشان کاسته شده و حجم عضلانی لخم (بدون بافت چربی) مناسبی را کسب نمودند. مدت این آزمایش ۴ ماه گزارش شد.

بنابراین دانشمندان به این نتیجه دست یافته اند که انجام تمرینات کار با وزنه به همراه مصرف شیر، یکی از موثرترین راهها جهت جلوگیری از کاهش حجم عضلانی و کاهش چربی باقیمانده درون عضله در مردان مسنی که از سارکوپنیا رنج می برند محسوب خواهد شد.


 


 


به مرحله ناتوانی رساندن عضله، باعث تاخیر در ریکاوری می شود


, بدنی فیت و روفرم, به مرحله ناتوانی رساندن عضله, تمرینات اینتروال HIIT,[categoriy]

تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه


محققین اسپانیایی اظهار داشتند تمرین با شدت زیاد که به ناتوانی عضله هدف منجر می شود، تا حد قابل توجه ای زمان ریکاوری را کاهش داده، عملکرد بدنی را مختل کرده و مواد شیمیایی موجود در خون را تغییر خواهد داد این موضوع در حالی است که تمامی موارد اشاره شده برای افرادی که تمریناتشان را با شدت متوسط انجام می دهند زیاد به چشم نیامد.

این محققین گروهی از افراد را موظف کردند که ۶ ست ۱۲ تکراری با حداکثر ۱ تکرار بیشینه (RM1 ناتوانی) و یا ۳ ست ۶ تکراری با ۷۰ درصد یک تکرار بیشینه حرکاتی نظیر «پرس سینه و اسکوات» را اجرا کنند.

در پایان این آزمایش مشخص شد گروهی که تمرینات را تا ناتوانی عضله پیش بردند عملکرد بدنی شان در پرش عمودی و سرعت اجرای تکرارها در ۴۸ ساعت پس از تمرین افت کرد و همچنین افزایش سطح کورتیزول، پرولاکتین، کراتین کیناس و تغییر در ضربان قلب – که باعث اختلال در فرآیند ریکاوری می شوند اتفاق افتاد.

نتایج به دست آمده از این بررسی جالب بود اما به ما اطلاعات اندکی داد مبنی بر این که به مرحله ناتوانی رساندن عضله هدف، نکات مثبتی هم در پی دارد که به آن پرداخته نشد.


 


تمرینات اینتروال HIIT عوامل ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد


 


, بدنی فیت و روفرم, به مرحله ناتوانی رساندن عضله, تمرینات اینتروال HIIT,[categoriy]

تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه


تمرینات پرشدت اینتروال (HIIT) شامل چندین نوبت تمرین با شدت بالا می باشد که به طور تناوبی قطع شده و کمی استراحت در نظر گرفته می شود.

در کل HIIT ظرفیت خروجی قدرت و توان هوازی سریعتری را در قیاس با تمرینات سنتی که از شدت متوسط برخوردارند رقم خواهد زد.

۷ بار مطالعات صورت گرفته در دانشگاه سنتیاگو نشان می دهد که تمرینات اینتروال، تأثیر بیشتری در کاهش فشار خون و افزایش ظرفیت هوازی در نوجوانان چاق در قیاس با تمرینات ایروبیک سنتی (عادی) دارد.

تمرینات HIIT و کار با وزنه، اغلب بهترین روش برای تمرین دادن افرادی که اضافه وزن دارند محسوب می شود چون اشخاصی که بدین روش ورزش کردند نسبت به سایرین (منظور افرادی که به صورت معمولی ورزش کردند) اغلب توده عضلانی بیشتری را کسب کرده که وجود این موضوع، خروجی قدرت بالاتری را برای آنها رقم زده، اما استقامت بدنی قابل قبولی را رقم نخواهد زد.

در کل HIIT شانس دستیابی به بدنی فیت و روفرم را خیلی سریع، بدون اجرای تمرینات بدنی طولانی مدت و طاقت فرسا نصیب فرد می سازد.


 


تخریب عضله ها در کمترین زمان!

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحقیقات کلینیکی جدید در مورد تمرینات کار با وزنه -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات