مدیرعامل صندوق فرهنگیان: موزه آگیرا فعالیت بی نظیر فرهنگی است

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان شهاب الدین غندالی در نخستین جشنواره آگیرا در مرکز پژوهش های علمی و آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان افزود: دانش آموزان و نسل های آینده می توانند با مطالعه و تحقیق بر روی اسناد موجود در موزه آگیرا، افق های علمی کشور به ویژه در آموزش و پرورش را گسترش دهند.
وی با بیان اینکه موزه آگیرا پشتوانه عظیم تحقیق و پژوهش در حوزه تعلیم و تربیت استان کرمان است، بر معرفی شناساندن این گنجینه عظیم به افراد جامعه تاکید کرد.
غندالی با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی کشورهای مختلف جهان خاطرنشان کرد: باید با پژوهش و تحقیق، مسائل آموزشی کشور بررسی شود تا همراه با تحولات روز دنیا در امر تعلیم تربیت حرکت کنیم.
وی گفت: اگر با تحقیق و پژوهش فرصت ها و تهدیدهای آموزش و پرورش شناسایی و بر اساس آن برنامه ریزی لازم انجام شود و دستیابی به اهداف آسان تر می شود.
مدیرکل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: معلم برای انجام فرایند یاددهی و یادگیری به ابزار ویژه نیاز دارد و باید دانش خود را متناسب با فناوری روز دنیا بروز رسانی کند.
وی با بیان اینکه مشکلات و گرفتاری های معیشتی معلمان مانع بروز رسانی و توانمندی آنها شده بر رفع مشکلات معیشتی معلمان به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی تاکید کرد.
غندالی گفت: جامعه ما پژوهش محور نیست و خودمان در بیشتر موقعیت ها به مردم بی اعتمادی را القاء می کنیم.
وی افزود: باید به گونه ای عمل کنیم تا مردم بدانند جامعه چشم ناظر دارد و امنیت در آن حاکم است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: نیازهای جدید را باید با تحقیق و پژوهش شناسایی و در جامعه تعریف کنیم.
وی گفت: اگر دانش آموزان توانمند شوند جامعه از توسعه بیشتری برخوردار خواهد شد و بسیاری از مشکلات اجتماعی موجود به حداقل می رسد و زندگی برای همه افراد لذت بخش تر می شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر محیط ناامن شود امکان زندگی وجود ندارد پس همه مردم باید در راستای ایجاد امنیت در کشور هزینه بپردازند.
غندالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سودآوری و خدمات صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت تدبیر و امید چشمگیر است و این صندوق خدمات گسترده ای از قبیل لیزینگ خودرو، کارت خرید رفاه، خدمات بیمه ای و گردشگری به فرهنگیان ارائه می کند.
وی به اجرای طرح استمرار عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان از مهر ماه 94 اشاره کرد و گفت: دریافتی بازنشستگان فرهنگی سال 94 از صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به سه سال اخیر سه برابر شده است.
در این جشنواره از شهاب الدین غندالی و محمد تقی زاده مدیران کل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان به عنوان چهره های ماندگار در راه اندازی پژوهشسرای تعلیم و تربیت کرمان و موزه آگیرا تقدیر شد.
3029/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل صندوق فرهنگیان: موزه آگیرا فعالیت بی نظیر فرهنگی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات