همایش طلاب غیرحضوری در جامعه الزهرا قم آغاز شد

به گزارش ایرنا، در این همایش مدرس جامعه الزهرا و دانشگاه با اشاره به سبک خانواده قرآنی و اهل بیت(ع) گفت: رفتار و کردار طلبه های حوزه های علمیه باید ملازم با آیات قرآن کریم و سیره زندگانی اهل بیت(ع) باشد و از آنها الگو برداری کند.
احسانه سادات شیرازی افزود: در آیات قرآن کریم خداوند به بزرگی به جایگاه خانواده پرداخته است و برای آن عزت و کرامتی قرار داده است در حالی که در غرب به دنبال از هم پاشیدن و دور کردن خانواده ها هستند.
وی ادامه داد: بسیاری از مبانی فکری غرب رویکرد شعاری دارد و در عمل به آن توجه ای نمی کنند درحالی که در قرآن وقتی مطلبی بیان می شود می توان آن را در زندگی عملیاتی کرد.
مدرس حوزه و دانشگاه هدف از تشکیل خانواده را تکامل برشمرد و گفت: با تکامل انسان از برخی رذایل اخلاقی همچون خودخواهی و غرور جدا شده و با آرامش در کنار یکدیگر به هدف تعالی و تولید نسل می پردازند.
وی افزود: خداوند در قرآن خانواده های قرآنی را از جمله زندگانی حضرت مریم(س)، حضرت ابراهیم و زکریا (ع) را معرفی کرده است و به روش های تربیت فرزندان صالح اشاره کرده است.
وی با زندگانی حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و گفت: ایشان در زمان جاهلیت با وجود شرایط نامناسب اجتماعی و وجود آسیب ها، زندگی سالمی را پشت سر گذاشتند و در راه اسلام جان خویش را از دست دادند.
شیرازی خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از خانواده ها نسبت به آسیب های اخلاقی و اجتماعی و وجود فضاهای مجازی و شبکه های ماهواره ای معترض هستند در حالی که در زمان جاهلیت وضعیت بدتر از جامعه کنونی بود و این بانو به پاکی زندگی کردند.
وی با اشاره به مولفه های تربیتی فرزندان گفت: کتاب های روانشناسی تمام مولفه های تربیتی را بیان می کنند در حالی که به خمس و زکات به عنوان لقمه حلال توجه نکرده اند.
مدرس حوزه و دانشگاه افزود: در قرآن به لقمه حلال به عنوان یک مولفه برای تربیت فرزندان پرداخته است که تاثیر بسیاری در زندگی انسان دارد.
وی، عشق، ارتباط بین افراد، اعتماد متقابل، گذشت، ایثار جز پنج رکن اساسی خانواده است که برگرفته از آیات قرآنی است از این رو بالارفتن آمار طلاق نداشتن یکی از رکن های خانواده است.
وی با بیان اینکه هر بانوی طلبه ای باید الگویی برای سایر افراد جامعه باشد گفت: یک بانو قرآنی با رفتار و کردار و تربیت فرزندان صالح می تواند بر روی شخصیت خانواده تاثیر بگذارد و خانواده قرآنی و مهدوی را تربیت کرده و در جامعه ترویج دهد.
در این همایش درخصوص سبک زندگی اسلامی و ایرانی و دستاوردهای انقلاب اسلامی بحث و گفت وگو خواهد شد.
8138/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش طلاب غیرحضوری در جامعه الزهرا قم آغاز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات