پرفسور پاکستانی: رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ راه جهان اسلام است

پرفسور 'حسن عسگری رضوی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: امام خمینی (ره) معمار اصلی انقلاب اسلامی در ایران بود؛ انقلابی که نه تنها یک تحول عظیم در ایران ایجاد کرد بلکه رویدادی الهام بخش به صدها میلیون مسلمان و حتی غیرمسلمان در فراسوی مرزهای ایران صرف نظر از مذهب، قومیت و ملیت آنها است.
وی افزود، بنیانگدار انقلاب اسلامی ایران اگرچه سال ها پیش رحلت کرده است، اما همچنان به عنوان نماد بزرگ وحدت و مقاومت در برابر نفوذ غربی ها در جوامع مسلمان در سطح جهانی مطرح است و جنبه های انسانی و اخلاقی، همواره از مهم ترین و بارزترین بخش های رهنمودها و آموزه های اسلامی این رهبر بزرگ مسلمانان جهان بوده است.
این استاد برجسته دانشگاه پاکستان امام خمینی (ره) را شخصیتی متعلق به تمام بشریت و راهکاری برای حل مشکلات و مسائلی دانست که مردم بسیاری از نقاط جهان امروز به آن مواجه هستند. اندیشه های امام خمینی نیازمند مطالعه است و جای کار فراوان دارد.
وی با بیان اینکه بسیاری از تحولات عظیم سیاسی جهان اسلام درجهت فاصله گرفتن از نظام های سلطه و دیکتاتوری، الهام گرفته از اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران هستند اما دولت های برخی کشورهای مسلمان که پیروی از اصول اسلام را برنمی تابند و آن را مغایر منافع شخصی حاکمان می دانند، تلاش می کنند تا در برابر موج عظیم جنبش های مردمی و سیاسی سرچشمه گرفته از رهنمودها و ایده های امام خمینی مقاومت کنند.
این استاد ارشد دانشگاه پنجاب پاکستان معتقد است که اندیشه های امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت عظیم سیاسی، اخلاقی و دینی که از مقبولیت بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار است، باید به صورت کتاب های مدون در دانشگاه ها تدریس شود.
آساق*272**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرفسور پاکستانی: رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ راه جهان اسلام است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات