تشدید نگرانی مدافعان حقوق مدنی آمریکا از روش جدید تشخیص هویت پلیس

به گزارش خبرگزاری اسپوتینک،روش جدید اف بی آی موسوم به «تشخیص هویت نسل آینده» (NGI) شامل به روز رسانی پایگاه های داده های مربوط به تشخیص هویت بیومتریک (زیست سنجی) با استفاده از روش های چهره شناسی، اسکن عنبیه، اثر انگشت و سایر فناوری هایی پیشرفته تشخیص هویت است که ایجادهماهنگی در اقدامات سازمان های مجری قوانین در سطح محلی، ایالتی و فدرال را هدف قرار می دهد.
قرار است این روش پس از یک دوره بررسی عمومی تا آخر سال 2016 میلادی استفاده شود.
سازمان های جامعه مدنی درتاریخ 27 مه (7خرداد) با ارسال نامه ای به وزارت دادگستری آمریکا با اعلام این که در روش یادشده(NGI) از پیشرفته ترین فناوری های نظارتی پیشرفته برای ایجاد پایگاه های داده ها و ثبت اطلاعات میلیون ها شهروند آمریکایی استفاده می شود، نوشتند: طبق اعلام اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، در چنین سامانه ای از روش های جمع آوری اطلاعات فقط برای افراد مجرم استفاده نمی شود بلکه در رابطه با بسیاری از افراد عادی جویای کار، کسب تابعیت، شرکت در فعالیت های داوطلبانه یا خدمت سربازی نیز اعمال خواهد شد.
در این نامه همچنین عنوان شده که پلیس فدرال آمریکا( اف بی ای) با استفاده از روش جدید تشخیص هویت از التزام به قوانین حمایت از حریم خصوصی افراد معاف می شود و دیگر مجبور به فاش کردن مسائلی از قبیل احتمال ثبت اطلاعات فردی در یک پایگاه داده های دولتی ، درست بودن اطلاعات وی یا احتمال به اشتراک گذاشتن آن با سایر بخش های دولت نخواهد بود.
گروه های حامی حفظ حریم خصوصی، این طرح را به دلیل تاثیر بشدت منفی آن بر جوامع حساس از جمله آمریکایی های آفریقایی تبار، مهاجران محکوم کردند.
فعالان سازمان مدافع حقوق مدنی آمریکا موسوم به «کالر اف چنج/ colorofchange» نیز اعلام کردند: اگر پلیس فدرال آمریکا از شمول قوانین حمایت از حریم خصوصی افراد معاف شود، دیگر نمی توانیم بر عملکرد آن چنین پایگاه های داده هایی که بر اساس تعصبات نژادی بنا شده اند، نظارت و آن را اصلاح کنیم و اف بی ای بار دیگر این قدرت را کسب خواهد کرد تا برنامه های جاسوسی غیر قانونی اش را که در دهه 1960 جنبش های مدافع حقوق مدنی در آمریکا را هدف قرار داد، به پیش ببرد.
وزارت دادگستری بنا بر درخواست ائتلاف گروه های مدافع حقوق مدنی و حمایت از حریم خصوصی با تمدید مهلت بازنگری روش جدید اف بی آی تا 6 ژوییه (16 تیر) موافقت کرده است.
اروپام**9158**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشدید نگرانی مدافعان حقوق مدنی آمریکا از روش جدید تشخیص هویت پلیس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات