پیروزی بر چین برای المپیکی شدن کافی بود؟/ بررسی تمام احتمالات صعود والیبال ایران


ایران با پیروزی بر چین به احتمال زیاد المپیکی می‌شود اما تنها در یک صورت ممکن است معادلات جدول به شکل دیگری رقم بخورد.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به توکیو، بازی‌های خوب تیم ملی ایران امید صعود به المپیک را افزایش داده و با وجود برتری ایران برابر چین با این حال کار تیم ملی برای صعود به المپیک هنوز تمام نشده است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ایران با پیروزی بر چین المپیکی می‌شود اما لااقل تا پایان پنجمین روز مسابقات نمی‌توان با قطعیت از کسب سهمیه ایران سخن گفت. زیرا طبق قانون احتمالات ممکن است در بدترین شرایط روز پایانی مسابقات کار به اما اگر بکشد مگر اینکه استرالیا یکی از سه بازی پیش روی خود را ببازد.
ایران تنها با پیروزی بر چین و صرف نظر از دو بازی دیگر (لهستان و ونزوئلا) 4 برد از مجموع 7 مسابقه خواهد داشت. از سوی دیگر در صورتی که کانادا در دو بازی بعدی (چین و ژاپن) به برتری برسد 4 برد از 7 مسابقه خود خواهد داشت. همچنین استرالیا هم سه بازی(چین، ژاپن و لهستان) دارد که در صورت پیروزی در هر سه بازی 4 برد از 7 مسابقه خواهد داشت. بدین ترتیب کار به امتیاز شماری و ست شماری می کشد و اما و اگرهایی را تا روز پایانی پدید می آورد.
در غیر اینصورت یعنی در شرایطی که امروز استرالیا از ژاپن شکست بخورد و یا کانادا بازی را ببازد، ایران تحت هر شرایطی جزو چهار تیم برتر است و المپیکی می‌شود.
البته تمام این موارد در بدترین حالت و با فرض دو باخت ایران برابر لهستان و ونزوئلا متصور است. در صورتی که ملی پوشان ایران هر یک از دو تیم لهستان و یا ونزوئلا را شکست دهند قاطعانه با پنج برد سهمیه می‌گیرند.
طبق قانون مسابقات سه تیم برتر مسابقات بعلاوه بهترین تیم آسیایی سهمیه المپیک می‌گیرند. در صورتی که یک تیم از آسیا در بین تیم های اول تا سوم باشد، تیم رده چهارم جدول (از هر قاره‌ای حتی آسیا) سهمیه خواهد گرفت.
احتمال بدترین شرایط برای ایران پس از برد چین ( با فرض شکست از ونزوئلا و لهستان)
** پنج شنبه سیزدهم خردادماه:ژاپن ؟ – استرالیا 3** شنبه پانزدهم خردادماه:چین ؟ – استرالیا 3ایران ؟ – لهستان 3ژاپن ؟ – کانادا 3** یکشنبه شانزدهم خردادماه:ایران ؟ – ونزوئلا3کانادا 3 – چین؟استرالیا 3 – لهستان؟
** در این صورت تیم های ایران و کانادا و استرالیا هر کدام 4 برد خواهند داشت و کار به شمارش امتیاز و ست شماری می کشد که در این صورت شانس ایران بسیار کم است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیروزی بر چین برای المپیکی شدن کافی بود؟/ بررسی تمام احتمالات صعود والیبال ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات