اوحدی: موضع ما در قبال عربستان انفعالی نبود

اوحدی در پاسخ به سوالی که عنوان کرد موضع ایران در برابر مسئولان حج عربستان انفعالی بود، گفت: چنین اعتقادی ندارم. خبرگزاریی مهر: رئیس سازمان حج و زیارت در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به این سوال مهر که با شعری از حافظ شروع شده بود مبنی بر اینکه «عجیب واقعه ای و غریب حادثه‌ای/ انا اصطبرت قتیلا و قاتلی شاکی» ما در حج شهید داده‌ایم و به زعم شما 3بار مورد بی مهری جدی قرار گرفته‌ایم و باز این مسئولان حج عربستان هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند. آیا موضع ما دربرابر آن ها منفعلانه نیست، گفت: اگر به مسیر واقعی طی شده نگاه کنیم باید بگویم که در صورتی که تفاهمنامه یکطرفه عربستانی‌ها را امضا می‌کردیم، انتقاد شما صحیح بود و رفتار ما منفعلانه.

وی افزود: ما موضع دفاعی نداشتیم ضمن اینکه نسبت به بداخلاقی‌هایی که از طرف عربستان دیده بودیم، چه موضعی باید می‌گرفتیم؛ ما برای گرفتن حق دفاع کردیم.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: ما بر حفظ عزت و کرامت زائران تأکید داشتیم و در پنج ماه گذشته همیشه تلاش کردیم این حق را لحاظ کنیم و یک بار ندیدید که از عزت و کرامت زائران عقب‌نشینی کنیم.

اوحدی گفت: وقتی مسئولان سعودی در یک اقدام عجولانه و سردرگم اعلام می‌کنند ایران تفاهمنامه را امضا کرده است و ما سر تسلیم ایران را فرود آوردیم، این نشان از سناریوی طراحی شده دارد.

وی ادامه داد: اگر چهار ماه پیش که اولین بداخلاقی‌ها را دیدیم، به مذاکرات ادامه نمی‌دادیم، جنگ‌های سیاسی را جدی‌تر می‌کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: ما باید با کشوری که می‌دانستیم از ابتدا بازی سیاسی را شروع کرده، با خویشتن‌داری اثبات می‌کردیم که این کشور عربستان است که مانع حضور ما شده است.

اوحدی گفت: اگر مسیر را مرور کنید نه تنها موضع انفعالی نداشته‌ایم که همیشه با موضع محکم به دنبال تأمین امنیت زائران و عزت آنها بودیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: عربستان از پنج بند ما کوتاه نیامد؛ پنج بندی که عزت و امنیت زائران ما در آن نهفته بود و اکنون گناه بزرگ صد عن سبیل‌الله برای آنها حفظ شده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوحدی: موضع ما در قبال عربستان انفعالی نبود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات