دسترسی به قلیان تنها با یک پیامک

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا مسجدی در همایش «زنان و دخانیات» که در هفته بدون دخانیات برگزار شد، به ترویج مصرف قلیان و دخانیات در بین دانشجویان پزشکی اشاره کرد و گفت: سه درصد دختران و کمتر از ۱۲ درصد پسران دانشجوی سال اول رشته پزشکی سیگار و قلیان می کشند که این آمار برای دانشجویان سال هفتم پزشکی در دختران ۸ درصد و در پسران به بیش از ۲۰ درصد می رسد.

وی افزود: اگر در رابطه با وضعیت استعمال مواد دخانی در بین زنان جامعه زودتر به راه حلی نرسیم، متاسفانه در آینده باید منتظر عواقبی غیر قابل جبران باشیم.

مسجدی با اشاره به لزوم اجرای طرح دانشگاه بدون دخانیات ادامه داد: متاسفانه استعمال سیگار در بین دانشجویان ما نگران کننده است. البته تا کنون اقداماتی نیز توسط وزارت بهداشت و وزارت علوم در این زمینه صورت گرفته است. که امید است لزوم اجرای آن به صورت سراسری در تمام مراکز آموزشی ما انجام شود.

وی استعمال دخانیات در کشور را خطر جدی تلقی کرد و با اشاره به ترویج مصرف قلیان در کشور، افزود: متاسفانه نسل جوان به خصوص دختران از قلیان به عنوان تفریح استفاده می کنند که این موضوع نگرانی های جدی را به بار آورده است. در حال حاضر به راحتی می توان در کمتر از چند دقیقه و با یک تماس تلفنی و یا زدن اس ام به راحتی قلیان کشید .

مسجدی درباره مصرف دخانیات در کشور آمریکا گفت: در سال ۱۹۶۸ میلادی در آمریکا ۵۲ در صد مردان و ۱۸ درصد زنان سیگار مصرف می کردند که با مبارزه ۶۰ ساله در زمینه مبارزه با مواد دخانی، موفق شدند این درصد را به نصف برسانند.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، وضعیت مصرف دخانیات در کشور را نگران کننده دانست و متذکر شد: همه افراد جامعه اعم از خانواده ها، رسانه و مسوولان امر باید با همکاری و همدلی در جهت رفع این معضل بر آیند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دسترسی به قلیان تنها با یک پیامک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات