گونه خرگوش در نهاوند منقرض نشده است

عادل عربی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا انتشار خبر انقرض خرگوش در شهرستان نهاوند از سوی برخی سایتهای خبری را نادرست دانست.
وی افزود: با توجه به اهمیت گونه خرگوش و قرار گرفتن آن در هرم غذایی، کمبود این گونه جانوری موجب حضور گوشتخوارن در مناطق مسکونی و حمله به احشام و مردم می شود.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: گونه کل و بز نیز پیش از انقلاب در نهاوند منقرض شده که قصد احیای این گونه را داریم.
وی بیان کرد: طبق گزارشهای دریافتی از شکارچیان و ساکنان قدیمی نزدیک به منطقه ملوسان نهاوند، این شهرستان دارای گونه کل و بز در پیش از انقلاب بوده است.
معاون فنی محیط زیست همدان اضافه کرد: با شکار بی رویه نسل این گونه جانوری پیش از انقلاب در منطقه نهاوند منقرض شد با این وجود احیای آن در دستور کار است.
عربی بیان کرد: در برنامه ششم توسعه قرار است از دیگر مناطق تحت مدیریت محیط زیست همدان گونه کل و بز به نهاوند منتقل شود.
منطقه حفاظت شده ملوسان که در 24 کیلومتری شهرستان نهاوند قرار دارد به لحاظ طبیعت مناسب از نظر پوشش گیاهی، منابع آبی و شرایط اقلیمی و دارابودن دره ها و پناهگاه های فراوان زیستگاه مناسبی برای جانواران و پرندگان است.
این منطقه حفاظت شده در سال 73 به عنوان منطقه شکار ممنوع و از سال 89 به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.
307 گونه جانوری در استان همدان شناسایی شده است.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گونه خرگوش در نهاوند منقرض نشده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات