پزشک خانواده بدون نظام ارجاع هیچ است/پزشک عمومی در اسارت

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباس کامیابی در دومین روز از ششمین گردهمایی شورای هماهنگی پزشکان عمومی کشور در شیراز، اظهارداشت: شیراز، خاکریز اول پزشک خانواده است و باید از این طرح دفاع کنیم.

وی با عنوان این مطلب که احساس می شود پزشک خانواده رها شده است، گفت: رویکرد وزارت بهداشت به طب عمومی قدری عوض شده است اما کافی نیست.

کامیابی با تاکید بر اینکه نیازمند یک تحلیل و بازنگری در روش ها و سیاست های وزارت بهداشت در زمینه طب عمومی و پزشک خانواده هستیم، افزود: متاسفانه باید اذعان داشت که با پیشنهاد حذف طرح نظام ارجاع، بر خلاف سیاست های کلان در حوزه سلامت گام بر می داریم. در حالی که پزشک خانواده بدون نظام ارجاع، هیچ است.

رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران ادامه داد: اگر معتقدیم پیاده سازی نظام ارجاع زمان بر است، چرا با گرایش های نیمه تخصصی پزشکان مبارزه می کنیم و آنها را محدود می سازیم.

وی با انتقاد از محدود کردن پزشک عمومی در تجویز دارو، اظهارداشت: چرا اجازه نمی دهیم پزشک عمومی از بند اسارت رها شود.

کامیابی با تاکید بر اینکه بدون داشتن سند ملی پزشک خانواده راه به جایی نمی برد، گفت: امروزه کنترل بیماری های غیرواگیر همچون دیابت و بیماری های مزمن تنفسی می بایست توسط ظب پایه انجام شود و دنیا نیز این را پذیرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پزشک خانواده بدون نظام ارجاع هیچ است/پزشک عمومی در اسارت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات