300 میلیارد ریال از اموال قاچاقچیان در استان کرمان توقیف شده است

به گزارش ایرنا سردار حسین چناریان روز پنجشنبه در نشست کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: 20 میلیارد ریال اموال توقیفی قاچاقچیان در سال جاری نیز در کرمان به فروش رسیده است.
وی با اشاره به اینکه به جنبه اقتصادی مبارزه با مواد مخدر توجه لازم نشده است ادامه داد: یکی از اثر بخش ترین موضوعات مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، ضربه زدن به بنیه اقتصادی این افراد است که در سالهای گذشته این مهم مغفول مانده و به خوبی به آن توجه نشده است.
وی با بیان اینکه بانک ها برای مبارزه با پولشوئی های مرتبط با مواد مخدر، همکاری لازم را ندارند تصریح کرد: رویکرد آینده در مسیر مبارزه با مواد مخدر باید رویکردی اقتصادی باشد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان خاطرنشان کرد: موجودی خودرو در پارکینگ های این ستاد حدود دو هزار و 394 دستگاه است که برآورد ریالی آن حدود 400 میلیارد ریال است.
وی گفت: 60 ملک مربوط به قاچاقچیان نیز در استان کرمان توقیف شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 680 نفر به دلیل مسمومیت های ناشی از سرب موجود در تریاک به مراکز درمانی مراجعه کرده اند افزود: افزایش سرب در مواد مخدر جای نگرانی دارد.
سردار چناریان یادآور شد: این آمادگی در استان کرمان وجود دارد که کارخانه تولید دارو برای درمان افراد آسیب دیده و پیش سازهای دارویی در جنوبشرق کشور به مرکزیت کرمان تاسیس شود.
وی خاطرنشان کرد: برآوردهای اقتصادی مربوط به این موضوع نیز در استان کرمان پیش بینی شده است که با احداث و راه اندازی آن برای 250 نفر اشتغال ایجاد می شود.
نشست کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در محل دادگستری کل استان کرمان برگزار شد.
7440/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «300 میلیارد ریال از اموال قاچاقچیان در استان کرمان توقیف شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات