اجازه نمی دهیم پسماند شهرستان های دیگر در شهرضا تخلیه شود

به گزارش ایرنا محسن گلابی روز پنجشنبه در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد گفت: با همکاری اداره محیط زیست و هیات امنای شهرک صنعتی رازی لیست کارخانه های تولیدکننده پسماند صنعتی و ویژه تهیه و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با آنها برخورد قانونی می شود.
گلابی افزود: طبق قانون مدیریت پسماند کارخانه هایی که پسماند ویژه و صنعتی تولید می کنند موظف به دفن ,دفع و امحای صحیح آن هستند و چنانچه این کار انجام نشود اداره محیط زیست موظف به جریمه ویا تعطیل کردن واحد صنعتی است.
وی تصریح کرد: شرکت شهرکهای صنعتی باید در هنگام تأسیس شهرک صنعتی ابتدا کلیه زیر ساخت های آن را تامین و بعد نسبت به واگذاری آن اقدام کنند.
فرماندار شهرضا گفت : در ساخت شهرک صنعتی رازی که بیشتر کارخانه ها با مواد شیمیایی و خطرناک سروکار دارند این اصول رعایت نشده وتاسیس و راه اندازی تصفیه خانه یکی از ضروریاتی بوده که در مراحل بعدی انجام شد .
گلابی استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی استاندارد را از دیگر معایب کار کردن در شهرک صنعتی رازی شهرستان عنوان کرده و افزود: متاسفانه ایمنی در بیشتر کارخانه ها توسط کارکنان رعایت نمی شود که خطرات زیانباری را به دنبال دارد .
وی تصریح کرد : مدیریت بحران شهرستان شهرضا باید برای مشخص شدن وضعیت زیست محیطی و آلودگی های شهرک رازی به صورت جدی وارد عمل شود .
فرماندار شهرضا گفت : با توجه به طرح توسعه این شهرک ,شرکت شهرکها باید تعهد دهد در قبال راه اندازی شرکت های جدید در مورد تصفیه پساب آن با مشکلی روبرو نشویم.
گلابی افزود : تصمیم گیری بدون هماهنگی محلی در بخش صنعت و معدن برای شهرستان در استان, عیب بزرگی بوده که شهرستان را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است.
وی تصریح کرد : در استان بدون در نظر گرفته شدن آستانه تحمل شهرستان در جهت راه اندازی شهرک های جدید تصمیم گیری هایی می شود که این شهرستان را با مشکل روبرو می کنند.
فرماندار شهرضا گفت : سهم شهرضا از این صنایع فقط صنایع آلایندگی بوده و صنایع پاک و سالم سهم ناچیزی در بخش صنعت شهرضا دارد.
گلابی از ورود بی رویه صنایع آلاینده در شهرستان شهرضا انتقاد کرد و افزود: مسئولان استان و شهرستان مجوز صدور صنایع پاک را برای شهرضا صادر کنند.
وی واگذاری معادن شهرستان شهرضا به افراد غیر بومی را کاری غیر اصولی عنوان و تصریح کرد : بدون هماهنگی با مسئولان شهرستان اکثر معادن شهرستان به افراد غیربومی واگذار شده و سهم شهرستان از این معادن تنها آلوده شدن منطقه است.
فرماندار شهرستان شهرضا در پایان از حضور نیافتن مدیرکل صنعت , معدن و تجارت در شهرستان طی یکسال گذشته انتقاد کرد و گفت :حضور مدیران کل در شهرستان بسیاری از مشکلات مردم و منطقه را برطرف می کند.
شهرک شیمیایی رازی شهرضا در 25 کیلومتری شمال شهرضا در فضایی به مساحت 1400هکتاراحداث شده است.
520واحد صنعتی در این شهرک مجوز فعالیت گرفته که 140واحد فعال ومابقی نیمه کاره، تعطیل شده و یا به صورت زمین است.
ظرفیت اشتغال تعریف شده این شهرک شیمیایی 15هزار نفر بوده که اکنون 6هزار نفر در آن مشغول فعالیت هستند.
شهرضا در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است .
پ/7144/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجازه نمی دهیم پسماند شهرستان های دیگر در شهرضا تخلیه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات