شیخ علی سلمان: حکم دادگاه آل خلیفه پافشاری ما بر خواسته ها و حقوقمان را تشدید می کند

به نوشته پایگاه خبری مرآة بحرین، 'شیخ علی سلمان' در واکنش به حکم دادگاه بدوی بحرین در خصوص افزایش مدت حبس وی از چهار سال به 9 سال ٬ در بیانیه ای از زندان مرکزی 'جو' این کشور افزود: دادگاه های بحرین ابزاری در دست صاحبان قدرت برای مجازات مخالفان سیاسی است.
وی گفت: این حکم ها چیزی از اراده ما برای رسیدن به خواسته ها و حقوق حقه خود نمی کاهد وما همچنان بر خواسته های مردم برای برقراری نظام دمکراسی و عادلانه پافشاری می کنیم.
رهبر جمعیت وفاق بحرین همچنین گفت: مردم بحرین حق دارند که به دنبال حقوق خود همانند داشتن یک حکومت برخاسته از اراده ملت باشند.
شیخ علی سلمان از مردم بحرین خواست که از اعمال خشونت آمیز دوری کنند چرا که صدور حکم ناعادلانه برای وی ٬ پرده از وجود بحران سیاسی در این کشور بر می دارد .
وی در ادامه بیانیه خود حلول ماه رمضان را به مردم بحرین بخصوص خانواده های شهدا ، زندانیان سیاسی و کسانی که سلب تابعیت شده اند و در تبعید اجباری به سر می برند ٬ تبریک گفت.
دادگاهی در بحرین روز دوشنبه حکم حبس شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق بحرین را از چهار سال به 9 سال افزایش داد.
شیخ سلمان در ژوئیه 2015 به اتهام تحریک مردم برای انجام اعمال خشونت آمیز به چهار سال زندان محکوم شد؛ حکمی که انتقاد شدید گروه های حقوق بشر را در پی داشت.
جمعیت الوفاق حکم روز دوشنبه را به عنوان اقدامی 'غیرقابل قبول و فتنه انگیزانه' دانست و ضمن محکوم کردن آن ٬ تاکید کرد که این اقدام ٬ بحران سیاسی در بحرین را عمیق تر از قبل می کند.
شیخ علی سلمان در دسامبر 2014 بازداشت و در دادگاه سال قبل ٬ از اتهام براندازی نظام پادشاهی این کشور تبرئه شد، اما دادگاه وی را به تلاش به تحریک ضد حکومت آل خلیفه متهم کرد.
الوفاق پیش از این بزرگترین فراکسیون پارلمانی بحرین بود. این فراکسیون در فوریه 2011 در اعتراض به خشونت و سرکوب معترضان توسط نظام استبدادی آل خلیفه، پارلمان بحرین را را ترک کرد.
کشور کوچک اما راهبردی بحرین از سال 2011 که با همدستی عربستان اعتراض های گسترده مردمی به رهبری اکثریت شیعی این کشور را سرکوب کرد، دستخوش ناآرامی شده است. معترضان خواستار اجرای اصلاحات سیاسی و اقتصادی هستند.
به رغم سرکوب های صورت گرفته در قیام مردمی سال ٬2011 این کشور همچنان شاهد درگیری میان پلیس و معترضان است.
خاورم**9366**2041**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیخ علی سلمان: حکم دادگاه آل خلیفه پافشاری ما بر خواسته ها و حقوقمان را تشدید می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات