وضعیت حقوق بشر در بحرین رو به وخامت است/ چشم‌پوشی آمریکا از جنایات آل‌خلیفه

جلال فیروز عضو ارشد جمعیت الوفاق بحرین و نماینده سابق پارلمان این کشور با اشاره به بازداشت‌های گسترده و صدور احکام اعدام و سلب تابعیت از شهروندان بحرینی تأکید کرد که وضعیت حقوق بشر در این کشور رو به وخامت است.

"محمد جلال فیروز" عضو ارشد جمعیت الوفاق بحرین و نماینده سابق پارلمان بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به وضعیت حقوق بشر در بحرین پرداخته گفت: هیچ نشانه‌ای از بهبود وضعیت در بحرین وجود ندارد و اتفاقی که در حال روی دادن است تشدید اقدامات امنیتی در سطح کشور است. روز گذشته دادگاه‌های بحرین چندین حکم زندان ابد و سلب تابعیت را علیه 10 نفر از شهروندان صادر کردند.

وی توضیح داد: تنها در ماه گذشته 38 نفر محاکمه شده و تابعیت 18 نفر از آنان لغو شده است، نقض حقوق بشر و اقدامات خصمانه دولت علیه شهروندان همچنان ادامه دارد. هنگامی که آل خلیفه تنها چند ساعت پس از افزایش حکم زندان شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین از سه سال زندان به 9 سال برای آرام کردن اوضاع زینب الخواجه فعال حقوقی بحرینی را آزاد کرد شاهد یکی از بازی‌های کثیف رژیم آل‌خلیفه بودیم.

او ادامه داد: آل خلیفه قصد داشت با آزاد کردن زینب الخواجه به درخواست جان کری که طی سفر خود به بحرین خواستار آزادی الخواجه شده بود پاسخ مثبت داده و نظر کشورهای غربی را نیز به خود جلب کند. آنان تلاش می‌کنند با افزودن بر مجازات شیخ علی سلمان مخالفان را ساکت کنند. در بحرین هیچ نشانه‌ای از بهبود اوضاع دیده نمی‌شود.

نماینده سابق پارلمان بحرین با اشاره به صدور بیانیه‌ای از سوی آمریکا مبنی بر ضرورت آزادی شیخ علی سلمان گفت: آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود بهتر است دولت بحرین شیخ علی سلمان را آزاد کند اما به‌خوبی می‌دانیم آمریکا اگر قصد انجام کاری را داشته باشد می‌تواند از ابزارهای گوناگون برای فشار وارد کردن بهره گیرد نه اینکه تنها یک بیانیه صادر کند. برای ما روشن بود که بیانیه آمریکا در خصوص شیخ علی سلمان تنها ناشی از تحت نظر داشتن اوضاع بحرین از سوی این کشور است و هیچ فشاری به آل خلیفه وارد نکردند.

وی تأکید کرد: مسئله این است که آمریکا کانال‌ها و ادوات مخصوص به خود را دارد که می‌تواند به‌واسطه‌ آنها فشاری را که می‌خواهد به آل خلیفه وارد کند، آنچه ما درک می‌کنیم همکاری و یا در بهترین حالت چشم‌پوشی آمریکا از جنایت‌هایی است که در حق ملت بحرین صورت می‌گیرد.

او در خصوص راه برون‌رفت از بحران گفت: راه حل مسئله بحرین تنها داخلی نیست بلکه موازنه‌های منطقه‌ای نیز در آن دخیل است، رژیم آل خلیفه هم‌اکنون از پشتیبانی بزرگی منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار است، کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات به‌طور همه‌جانبه‌ای از دولت بحرین حمایت می‌کنند.

وی در پایان ابراز کرد: ملت بحرین یقین دارد که در مسیر صحیح گام گذاشته و خواسته‌هایش مشروع و به‌جا هستند و این کمترین خواسته‌های یک ملت است، ملت بحرین در مبارزه خود صبر و بردباری را پیشه کرده و یقین دارد که زمان به‌نفع او و به‌ضرر ظالم است، به همین دلیل با توکل بر خداوند متعال و اراده پولادین خود به جنبش ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت حقوق بشر در بحرین رو به وخامت است/ چشم‌پوشی آمریکا از جنایات آل‌خلیفه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات