دریای خزر ظرفیت پرورش ۳۵۰ هزار تن ماهی در قفس را دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صالحی ظهر پنجشنبه در جمع مسئولان مازندران در استانداری مازندران گفت: آبزی‌پروری سهم بسیار خوبی در توسعه صادرات غیرنفتی دارد و در سال گذشته قریب ۳۵۰ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

صالحی تشویق صیادان برای توسعه پرورش ماهی در قفس را خواستار شد و یادآور شد: امروز مصرف سرانه ماهی در دنیا ۲۰ کیلو و در ایران کمی بیشتر از ۱۰ کیلوگرم است و آبزیان می‌تواند در توسعه سلامتی کمک می‌کند.

رئیس سازمان شیلات ایران، مصرف سرانه ماهی در مازندران را که در کنار دریا قرارگرفته است را ۱۴ کیلوگرم بیان کرد و گفت: این میزان در اسپانیا ۴۰ کیلوگرم است.

وی بابیان اینکه کل صید ماهی استخوانی ۱۲ هزار تن است در حالی این میزان را تنها با سه قفس می‌توان تولید کرد اظهار داشت: دریای خزر ظرفیت تولید ۳۵۰ هزار تن ماهی در قفس دارد و نباید به تولید ۲۰ هزار تن اکتفا کرد.

وی میزان صادرات آبزیان را در سال گذشته ۸۲ هزار تن اعلام کرد و گفت: از این میزان هزار تن به روسیه صادرشده است درحالی‌که روسیه ظرفیت جذب ۲۰۰ هزار تن آبزیان را دارد.

صالحی با تأکید بر اینکه استان‌های شمالی باید نیازهای بازار روسیه را ازنظر آبزیان تأمین کنند افزود: سال گذشته تمام زنجیره صنعت نروژِ به ایران دعوت شدند و تجربیاتشان را درزمینهٔ آبزی‌پروری منتقل کرده‌اند.

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات کشور ادامه داد: مجموعه زنجیره شرکت‌های آبزی‌پروری فرانسه تیرماه به ایران دعوت می‌شود و در حال حاضر فضای خوبی برای توسعه آبزی‌پروری فراهم‌شده است و تا پایان برنامه ششم مقدار تولید ماهیان در قفس مازندران باید به ۴۰ هزار تن برسد.

وی در پایان تأکید کرد: آبزی‌پروری سهم بسیار خوبی در توسعه صادرات غیرنفتی دارد و در سال گذشته قریب ۳۵۰ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دریای خزر ظرفیت پرورش ۳۵۰ هزار تن ماهی در قفس را دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات