دو میلیارد و 300 میلیون متر مکعب روان آب در هرمزگان وجود دارد

به گزارش پنجشنبه خبرنگار ایرنا، جاسم جادری در جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی هرمزگان افزود: باید با مطالعه درست و استفاده از توان مردم در آبخیزداری و آبخوان داری این روان آب ها را کنترل و از آن استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین 55 هزار هکتار زمین مستعد پرورش میگو در هرمزگان وجود دارد که اگر بخشی از این ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد، گام مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
وی تصریح کرد: همچنین باید از شیوه های آبیاری های نوین و تحت فشار به جای شیوه های قدیمی آبیاری در کشاورزی استفاده شود که با این کار می توانیم ضمن جلوگیری از هدررفت آب، بهره وری بیشتری در این بخش داشته باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق ، گفت: در این مسیر باید لوازم مبارزه با قاچاق را نیز داشته باشیم و همچنین با برنامه درست با قاچاق مبارزه کنیم نه اینکه برویم در خانه مردم و با آنها درگیر شویم.
وی ادامه داد: همان گونه که با برنامه مناسب و با افزایش کنترل و نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت، قاچاق سوخت کاهش یافت در دیگر موارد نیز برنامه درستی داشته باشیم.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید به سمتی برویم که اقتصاد ما آسیب پذیر نباشد، تصریح کرد: در این خصوص باید تولید را افزایش دهیم همان گونه که امروز در تولید گندم در حال خودکفا شدن هستیم.
جادری با بیان اینکه دولت در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی طرح ها و پروژه هایی را مصوب کرده و برش استانی آن هم تهیه شده است، عنوان کرد: در استان هرمزگان باید ظرفیت های مغفول را برای تحقق اقتصاد مقاومتی شناسایی کنیم.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو میلیارد و 300 میلیون متر مکعب روان آب در هرمزگان وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات