زمینه بهره‌مندی کردستان از بسته حمایتی صادرات غیر نفتی فراهم شود

به گزارش ایرنا حسین فیروزی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کردستان در سنندج با تاکید بر لزوم تلاش در جهت جذب سهم استان از بسته حمایتی صادرات غیر نفتی مصوب در ستاد اقتصاد مقاومتی، از اعضای کارگروه توسعه صادرات استان خواست دستورالعمل مربوطه را به دقت مطالعه کرده و زمینه بهره مندی استان را از این بسته که ضمانت اجرایی هم دارد فراهم نمایند.
وی محور اصلی اقتصاد مقاومتی را توسعه صادرات عنوان کرد و افزود: اگر تولید داشته باشیم و نتوانیم این تولیدات را به خارج از مرزها هدایت کنیم، در عمل ارزش افزوده ایجاد نشده است.
او در ادامه با اشاره به اختصاص 20 هزار میلیارد ریال اعتبار به صنایع دانش بنیان، از دستگاه های مرتبط خواست توانایی استان را در این زمینه حتی اگر فقط یک مورد باشد، بررسی کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استان با اذعان به اینکه تولید کننده خوب الزاماً صادر کننده خوبی نیست گفت: برای توسعه صادرات به نهادهای حد واسط به عنوان تسهیل گران این عرصه نیاز داریم و باید آن را مورد توجه قرار دهیم.
فیروزی همچنین با یادآوری اینکه امسال سال اقدام و عمل است، تاکید کرد: همه ما موظفیم مشکلات را برداریم که این کار به پیگیری و جسارت نیاز دارد و در این صورت مانعی برای توسعه صادرات نخواهیم داشت.
وی در این خصوص افزود: وجود هر مانعی بر سر راه سرمایه گذاری ها خیانت به نظام و ملت ایران است باید موانع را برداریم و کم کاری های خود را به نام نظارت توجیه نکنیم.
وی در ادامه با توجه به حضور یکی از اعضای کنسولگری ایران در اقلیم کردستان عراق در این جلسه، یکی از بندهای مهم سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را دیپلماسی اقتصادی برشمرد و اظهار امیدواری کرد هرچه زودتر امنیت در آن سوی مرزهای ما برقرار شود تا برنامه های ما اجرایی گردد.
وی گفت: امیدواریم در سال اقدام و عمل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش یاریگر استان کردستان باشد و ما هم در انجام وظایف خود کوشا و ثابت قدم هستیم.
استان کردستان 227 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و اکنون عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کالا در استان کردستان از طریق مرز رسمی باشماق مریوان انجام می شود.
3033/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمینه بهره‌مندی کردستان از بسته حمایتی صادرات غیر نفتی فراهم شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات