ارز آوری 350 میلیون دلاری آبزی پروری در سال 94

حسن صالحی روز پنجشنبه در جلسه پرورش ماهی در قفس و اقتصاد مقاومتی در ساری تشویق صیادان برای توسعه پرورش ماهی در قفس را خواستار شد و افزود : آبزی پروری علاوه بر ارز آوری در سلامت جامعه نیز اثرگذار است.
وی توضیح داد : امروز سرانه مصرف ماهی در دنیا 20 کیلوگرم و در ایران کمی بیشتر از 10 کیلوگرم است و با توسعه پرورش و صید آبزیان ، می‌توان ضریب سلامتی جامعه را ارتقاء داد .
رئیس سازمان شیلات ایران، مصرف سرانه ماهی در مازندران را که در کنار دریا واقع شده است 14 کیلوگرم اعلام کرد و گفت : سرانه مصرف در کشوری مانند اسپانیا 40 کیلوگرم است.
وی با بیان اینکه کل صید ماهی استخوانی کشور 12 هزار تن در سال است ، گفت : این میزان را با توسعه پرورش در قفس تنها در سه قفس می‌توان تولید کرد .
صالحی اظهار داشت: دریای خزر ظرفیت تولید 350 هزار تن ماهی در قفس را دارد و نباید به تولید 20 هزار تن اکتفا کرد.
وی میزان صادرات آبزیان را در سال گذشته 82 هزار تن اعلام کرد و گفت : از این میزان هزار تن به روسیه صادرشده است در حالی‌که روسیه ظرفیت جذب 200 هزار تن آبزیان را دارد.
صالحی با تاکید بر اینکه استان‌های شمالی باید نیازهای بازار روسیه را از نظر آبزیان تامین کنند ، افزود : سال گذشته تمام زنجیره صنعت نروژِ به ایران دعوت شدند و تجربیاتشان را درزمینهٔ آبزی‌پروری منتقل کرده‌اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : مجموعه زنجیره شرکت‌های آبزی‌پروری فرانسه تیر ماه امسال به ایران دعوت می‌شوند و در حال حاضر فضای خوبی برای توسعه آبزی‌پروری فراهم‌شده است.
صالحی از برنامه ریزی برای پرورش 10 هزار تن ماهی در قفس در دریای خزر در سال جاری خبر داد و افزود : پنج هزار تن از این میزان باید در مازندران تولید شود.
وی ادامه داد : تا پایان برنامه ششم ، میزان تولید ماهیان در قفس مازندران باید به 40 هزار تن برسد .
6982/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارز آوری 350 میلیون دلاری آبزی پروری در سال 94» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات