خسارت 500 میلیارد ریالی خشکسالی به کشاورزی بجستان

رمضانعلی قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 60 درصد از این حجم خسارت به باغها و بقیه به بخش دامداری و زارعت وارد شده است.
وی ادامه داد: بخاطر تداوم خشکسالی 155رشته قنات بطور کامل خشکیده و آبدهی 326 رشته قنات دیگر نیز به شدت کاهش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی بجستان گفت: نزدیکی آبهای شور زیرزمینی به مخازن آب شیرین از دیگر تبعات خشکسالی است در اثر آن کیفیت آب کشاورزی بسیار پایین آمده است.
وی افزود: از ابتدای فصل زراعی جاری تاکنون تنها 90 میلیمتر باران در بجستان باریده است. میزان بارش در سال زراعی گذشته 130 میلیمتر بود.
قاسمی کاهش برداشت غلات در سال زراعی جاری در مقایسه با سال زراعی پیش را از دیگر تبعات ناشی از خشکسالی در بجستان ذکر و بیان کرد: 800 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان امسال به کشت گندم و غلات اختصاص یافت.
وی گفت: میزان برداشت گندم از این سطح زیر کشت دو و نیم تن در هکتار و برای جو دو تن بود. این درحالی است که در سال زارعی گذشته حجم برداشت گندم و جو در این سطح به ترتیب چهار و سه تن در هکتار بود.
8500 نفر بهره بردار بخش کشاورزی در شش هزار و 626 هکتار زمینهای زراعی و باغی بجستان فعالیت می کنند.
مرکز شهرستان 31 هزار نفری بجستان در فاصله 289 کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد. بجستان مرکب از دو بخش مرکزی و یونسی دارای 49 رستا است. 16 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.
2095/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت 500 میلیارد ریالی خشکسالی به کشاورزی بجستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات