استاندار خراسان جنوبی: بازرسی های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا بر مبنای ارشاد باشد

وجه الله خدمتگزار روز پنجشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مباره با قاچاق کالا و ارز استان افزود: بازرسان آموزش دیده و دارای تخصص با ملاحظه حرمت و آبروی مردم کار بازرسی را انجام دهند، تشکیل پرونده و ایجاد سوابق برای افراد جامعه صحیح نیست.
وی یادآور شد: گاهی اوقات ممکن است به علت نداشتن آموزش کافی بازرس، برخورد دور از شان با مردم صورت گیرد، این امر زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و دولت هم با این نوع رفتارها موافق نیست.
وی ادامه داد: کسانی که مبادرت به کار قاچاق دارند و حق مردم را ضایع می کنند باید به شدت با آنها برخورد شود و به هیچ وجه نباید اجاره داد افرادی از حسن نیت ماموران و نظام سو استفاده کنند.
وی اضافه کرد: نیروی انتظامی به موضوع مبارزه با قاچاق کالا به طور جدی توجه کند، اما نگاه همراه با سو ظن به مردم نباشد.
وی یادآور شد: هماهنگی بین دستگاه های اجرایی مربوط در زمینه مبارزه با قاچاق کالا ضروری است، مسئولان در این زمینه با برگزاری جلسات کارشناسی ،یک رویه واحد به منظور شناسایی و برخورد با قاچاق کالا اتخاذ کنند، این هماهنگی از هدر رفت منابع و انرژی و سرگردانی مردم جلوگیری می کند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: حفظ آبرو و حرمت مردم بسیار مهم است ، اگر اطلاعات مستند و دقیق در خصوص وجود کالای قاچاق در خودرویی وجود دارد، سریعا و با قاطعیت اقدام به بازرسی و برخورد شود، اما بر پایه ظن و گمان و تردید، با مردم سخت گیری نشود.
خدمتگزار افزود: برخورد با قاچاقچیان سازمان یافته و کسانی که در سطح کلان قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور دارند ، بیش از دیگر موارد مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی همچنین به اقدامات دولت برای کمک به مرزنشینان و عشایر اشاره کرد و افزود: سود حاصل از فروش کالایی که از طریق تعاونی های مرزنشینان و به اسم آنها وارد استان می شود باید نصیب خود آنها شود.
وی اظهار کرد: دست واسطه ها از این محل باید قطع شود، برخی افراد با سوء استفاده از این امر مرزنشینان را از سود واقعی حاصل از فروش بی نصیب می کنند.
وی یادآور شد: مرزنشینان نقش مهمی در تامین امنیت استان دارند، توجه به معیشت آنان موجب تثبیت جمعیت در نقاط مرزی و عشایری و تقویت امنیت پایدار خراسان جنوبی می شود.
مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی گفت: برای تقویت تولید داخل و ایجاد اشتغال باید با قاچاق کالا مبارزه کرد.
محمد رضا حسنی مقدم، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند فرهنگ سازی، اصلاح الگوی مصرف، گسترش روابط تجاری و دیپلماتیک بین المللی، انضباط درونی اقتصاد، توسعه صادرات غیر نفتی و رشد شرکت های دانش بنیان است.
وی اظهار کرد: در سال 94 ، 39 جلسه در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، 15 نشست تخصصی در این خصوص و سه جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در استان برگزار شد.
وی اظهار کرد: همچنین دو جلسه پیرامون مشکل اجرای ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهار جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر شفاف سازی گردش کالا در سطح عرضه، سه جلسه کار گروه فنی، فرهنگی و تبلیغات و دو جلسه کارگروه پیش گیری از وقوع جرم قاچاق وارز و دو جلسه کمیته اطلاعا ت و عملیات، از دیگر فعالیت های این کمیسیون در سال گذشته است.
وی ادامه داد: تعداد هزار و 245 پرونده قاچاق کالا در سال 94 به ارزش 292 میلیارد و 547 میلیون ریال در سازمان تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شد،از این مبلغ بیش از 27 میلیارد ریال وصول شد.
وی یادآور شد: در آذر ماه سال گذشته تعداد 64 گشت با هزار و 225 بازرسی در سطح استان داشتیم، 16 میلیون ریال کشفیات سیگار و ناس بود.
2047/7559/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار خراسان جنوبی: بازرسی های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا بر مبنای ارشاد باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات