آغاز نخستین المپیاد ورزشی محیط‌بانان در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست


معاون و جانشین فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست، بهره‌مندی از سیستم‌های نوین حفاظتی و پژوهش‌ محوری را رویکرد اصلی سه طرح توسعه و سازماندهی، پژوهش و مطالعات راهبردی و آموزش و توانمند‌سازی یگان حفاظت محیط زیست عنوان کرد.
به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا، مسعود عالیخانی با بیان این مطلب گفت: یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، مأموریت دارد تا ضمن حفاظت و حمایت از محیط زیست کشور به کمک جوامع محلی، بستر مناسب را جهت پایداری و پویایی اکوسیستمی با نهادینه‌ساختن حفاظت مشارکتی توأم با افزایش آگاهی عمومی و اعمال نظارت‌های قانونی فراهم کند.
وی افزود: بر این اساس و به منظور حفاظت پایدار، حمایت پژوهش محور و آموزش پویا در حوزه مأموریت یگان حفاظت محیط زیست کشور و با رویکرد حفظ و توسعه زیست بوم‌های مدیریت یافته (مناطق چهارگانه)، بنابروظایف محوله به یگان حفاظت محیط زیست، سه طرح " توسعه و سازماندهی یگان حفاظت محیط زیست " ، " پژوهش و مطالعات راهبردی یگان حفاظت محیط زیست " و " آموزش و توانمندسازی یگان حفاظت محیط زیست" جهت اجرا در طول برنامه ششم تدوین وبه منظور تصویب و تامین اعتبار ات لازم در زمستان سال گذشته تقدیم معاونت توسعه و امور مجلس سازمان شد.
به گفته وی، رویکرد اصلی مورد نظر در تدوین این طرح‌ها حفاظت مشارکتی‌، بهره‌مندی از سیستم‌های نوین حفاظتی و پژوهش‌محوری در راستای استانداردسازی عملیاتی است.
بسته‌های اجرایی یگان؛ سه طرح متشکل از 15 پروژه‌
معاون و جانشین فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بسته‌های اجرایی ارائه شده که بر اساس دستورالعمل یگان حفاظت تهیه شده است، ضمن توجه به جایگاه یگان در اسناد بالادست و نیز وظایف، مأموریت‌ها، سیاست‌ها و الزامات، برنامه‌های اجرایی و عملیاتی یگان را در سه طرح متشکل از 15 پروژه‌ بهم پیوسته و مرتبط ارائه می‌کند.
عالیخانی افزود: طراحی و ایجاد پایگاه ملی یگان حفاظت محیط زیست ، طراحی و ایجاد مرکز رصد و پایش یگان حفاظت محیط زیست، توانمندسازی و سازماندهی یگان با توسعه و تامین منابع و زیرساخت‌های کارآمد و بهره‌مند از تکنولوژی‌های نو، طراحی و ایجاد شبکه واحدهای دیده‌بانی یگان حفاظت محیط زیست، استانداردسازی تجهیزات و امکانات مورد نیاز یگان حفاظت محیط زیست، مدیریت و برنامه‌ریزی صیانت از مناطق چهارگانه با مشارکت جوامع محلی ، مدیریت دانش در حوزه یگان حفاظت محیط زیست، آینده‌نگاری و برنامه راهبردی یگان حفاظت محیط زیست، ایجاد - ساماندهی و تجهیز مراکز منطقه‌ای آموزش یگان حفاظت محیط زیست از جمله پروژه‌های این بسته اجرایی است.
وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های بی دریغ ریاست سازمان از محیط‌بانان خدوم، مساعدت‌های ارزشمند معاونت توسعه و امورمجلس و تلاش پیگیر و مسئولانه مرکز نوسازی و تحول اداری سازمان اعتبارات لازم به این منظور جهت اجرا در طول برنامه ششم محقق شود.نخستین المپیاد ورزشی محیط‌بانان در دستور کار یگان محیط زیست
به گفته عالیخانی، علاوه براین بسته اجرایی، مجموعه‌ای از برنامه‌های جانبی به منظور ایجاد روحیه نشاط و بالندگی بین محیط‌بانان عزیز در نظر گرفته شده از جمله این برنامه‌ها اشاعه فرهنگ ورزش و مسابقات ورزشی بین محیط‌بانان است. این موضوع با مسابقه سراسری دارت با هماهنگی فدراسیون انجمن‌های ورزشی در هفته محیط زیست آغاز می‌شود.
وی اعلام کرد: در نظر است با توسعه عناوین مسابقات ورزشی تا پایان سال به لطف خدا زمینه انجام نخستین المپیاد ورزشی محیط‌بانان در رشته‌های تیراندازی، سوارکاری ، دو و میدانی ، ورزش‌های رزمی، ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای ، شنا و ... برگزار شود.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز نخستین المپیاد ورزشی محیط‌بانان در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات