طرح پیشگیری از آتش‌سوزی تفرجگاه‌ها در لرستان اجرا شد

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برگزاری این طرح اظهار داشت: این طرح در راستای چگونگی مهار و اطفاء حریق در عرصه های طبیعی و همچنین برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در نقاط بحرانی استان اجرا شد.

مراد سپهوند افزود: فاز اولیه طرح پیشگیری از آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان در سطح سه هزار هکتار از منابع طبیعی اجرا شده که برای شروع ابتدا این طرح از شهرستان خرم آباد آغاز شده است.

وی یکی از روش های موثر مهار آتش سوزی در عرصه های طبیعی را استفاده از «آتش برها» دانست و گفت: برای ایجاد این آتش برها از نیروهای کارگری استفاده می شود به طوریکه علف های هرز را قطع کرده و نسبت به ایجاد آتش بر اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه در استان لرستان بالغ بر ۱۱۰ نقطه بحرانی آتش سوزی وجود دارد، تصریح کرد: ما با همکاری سازمان آتش نشانی اطراف جاده های پر پازدید و تفرجگاه های استان را تا عرض ۱۰ متر آتش زده تا نحوه مقابله با آتش سوزی را به نیروهای خود آموزش دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح پیشگیری از آتش‌سوزی تفرجگاه‌ها در لرستان اجرا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات