مجمع نمایندگان کرمانشاه به دنبال تقویت مدیریت استان است

به گزارش خبرنگار مهر، نشست استاندار کرمانشاه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری استان امروز پنج شنبه در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در این نشست بر بررسی برنامه های توسعه استان در دوره های گذشته تاکید کرد و گفت: از این طریق می توان مزیت ها و مشکلات قبلی را برای تدوین برنامه ششم احصا کرده و از آنها بهره ببریم.

حسن سلیمانی افزود: ما باید ضعف های برنامه های قبلی را احصا کرده و رفع کنیم و ببینیم منابعی که در برنامه های قبلی صرف شده در چه جاهایی هزینه شده است.

لزوم مطالبه اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان

نماینده مردم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب نیز در این نشست، اظهار داشت: اعتقادم بر این است که کلید واژه پیشرفت استان در کنار سند آمایشی و ... مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که اگر مصوبات آن را از مسئولین مطالبه کنیم استان متحول می شود.

فرهاد تجری با بیان اینکه بسیاری از پروژه های مهم در سفر رهبری به استان تعریف شده، گفت: ما از اینکه قرار است قطار سال ۹۵ به کرمانشاه برسد خوشحالیم، در حالیکه قرار بود سال ۹۲ این اتفاق بیفتد.

وی همچنین به وجود منابع خوب آبی در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: علی رغم وجود مشکلات آبی در کشور و اینکه پروژه گرمسیری کمک شایانی به این موضوع می کند، اما شاهدیم هر روز وزارت نیرو این پروژه را محدودتر می کند.

تجری تصریح کرد: در نتیجه اجرای طرح گرمسیری که حاصلخیز ترین زمین ها در ذیل آن وجود دارد می توان به نتایج خوبی در استان دست یافت.

مردم نباید از عدم مدیریت متاثر شوند

نماینده مردم سنقر و کلیایی نیز در این نشست، اظهار داشت: نمایندگان استان نباید هیچگاه از منافع مردم کوتاه آمده و باید در جهت تحکیم وحدت گام بردارند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا تصریح کرد: بسیاری از ظرفیت های استان مغفول مانده است و سهم ما از صنایعی چون گردشگری بسیار اندک است.

وی تاکید کرد: توجه به صنایعی که بتواند مشکل اشتغال استان را حل کند باید در اولویت قرار گیرد، هم چنین باید به صنعت کشاورزی توجه و در جوار آن صنایع تبدیلی ایجاد شده که از این ظرفیت بهترین استفاده شود.

حسینی کیا با بیان اینکه نباید مردم قربانی منافع ملی شوند، تصریح کرد: نیازمند وحدت در این زمینه هستیم و اگر وحدت باشد عدم مدیریت نمی تواند به مردم فشار آورد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی گفت: بخش های متعدد استان نیازمند توجه هستند و مردم نباید از عدم مدیریت متاثر شوند.

اعتماد به بخش خصوصی برای توسعه اقتصاد نتیجه بخش است

نماینده مردم پاوه و اورمانات در مجلس دهم نیز در این نشست،‌ با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: در حوزه اقتصاد بنده اعتقاد به بخش خصوصی دارم و همانگونه که اشراف دارید دولت در این زمینه ناکارآمد است.

شهاب نادری افزود: استان ما روزی استان پنجم کشور بوده و برای رسیدن اقتصاد ما به نقطه مطلوب اعتماد به بخش خصوصی نتیجه بخش خواهد بود.

وی بر لزوم جذب سرمایه گذار خارجی در استان تاکید کرد و گفت: ما اعتقادمان این است که مدیران ناکارآمد نباید ثابت باشند و باید از مدیران کارآمد استفاده کنیم.

نماینده مردم پاوه و اورمانات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجمع نمایندگان استان با هیچ کس تسویه حساب شخصی ندارد.

نادری همچنین با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان و همچنین منطقه اورامانات، گفت: سهم استان باید از صنعت گردشگری افزایش یابد.

بسیاری از طرح های شهرستانی کوتوله مانده است

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو نیز در این نشست، اظهار داشت: مجلس در راس امور است و هر نماینده ای به آن معتقد نباشد ممکن است کم بیاورد.

حشمت الله فلاحت پیشه افزود: در مجمع نمایندگان استان اساس بر توسعه است و اگر در این زمینه ما تذکر یا سوالی داشتیم حکم ارتداد سیاسی بر ما نداشته باشد، چرا که همه سوالات ما حول توسعه است.

وی اظهار داشت: قبلا می گفتیم سهم استان از منافع ملی چیست، اما الان باید بگوییم که سهم منافع ملی از کرمانشاه چیست؟

فلاحت پیشه ادامه داد: الان سه درصد از اقتصاد عراق دست کرمانشاه است و عربستان سهم بیشتری از افتصاد عراق را دارد و کسی که ۲۲۰ میلیارد اعتبار راه آهن کرمانشاه را به شهر خودش برده به منافع ملی خیانت کرده است.

وی افزود: من به عنوان کسی که ۴۵۰ سوال و تذکر از دولت احمدی نژاد داشتم شهادت می دهم سفرهای استانی ایشان سفرهای خوبی بود.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو اظهار داشت: طرح های ما طرح های توجیهی بوده و بیاییم کمربند امنیتی برای آن ایجاد کنیم.

فلاحت پیشه گفت: پسابرجام فقط پول نیست و هم اکنون در آمریکا ۱۰ درصد، اروپا ۸۰ درصد و جاهای دیگر ۱۰۰ درصد اجرا شده، پس بیاییم از سایر مزیت های پس از برجام استفاده و آنها را جذب کنیم.

وی افزود: من در برخی موارد دیدم مدیران استانی برادرهای بزرگ خوبی برای شهرستان های استان نبوده اند و  بسیاری از طرح های شهرستانی کوتوله مانده است.

عزم مسئولین استان باید در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام باشد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، اظهار داشت: اگر اعتبارات برای کرمانشاه نیست باید برای سایر نقاط کشور هم نباشد و مثل جریان راه آهن نباشد که اعتبارات به جای دیگری تخصیص داده شود.

احمد صفری افزود: برخی از پروژه ها در استان کرمانشاه به طنز تبدیل شده که میراث می خواهد آنها را ثبت کند.

وی گفت: عزم مسئولین استان باید بر اتمام طرح های نیمه تمام استان باشد و در این راستا تلاش های شبانه روزی صورت گیرد.

صفری ادامه داد: رتبه کرمانشاه از نظر بیکاری و شاخص اقتصادی در شان این استان نیست و باید این مشکلات به حداقل برسد.

نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس خاطر نشان کرد: ما علی رغم وجود بازارچه های مرزی متاسفانه از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیستیم.

توجه به پروژه راه آهن و صنایعی چون کشاورزی و واحدهای صنعتی برای توسعه استان از دیگر موارد مورد تاکید صفری در این نشست بود.

لزوم شناسایی فرصت ها و ظرفیت ها برای توسعه کرمانشاه

دیگر نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس نیز در این نشست به تبعات ۸ سال جنگ تحمیلی برای استان اشاره کرد و گفت: البته دفاع مقدس برکات زیادی نیز برای ما در پی داشت که در نتیجه آن توانستیم ابهت دو ابر قدرت غرب و شرق را شکسته و انقلاب خود را صادر کنیم.

سید قاسم جاسمی گفت: در جنگ یک سری جوانان ما اتاق فکرهایی تشکیل دادند و با بررسی، از بهترین افراد و امکانات استفاده کرده و دشمن را متوقف کردند.

وی خاطر نشان کرد: الان نیز ما دشمنانی چون اعتیاد، بیکاری، بزه و... داریم و معتقدم باید برای مقابله با آنها باید همان اتاق جنگ ها را تحت هر عنوانی داشته باشیم و از گروه های مشاور برای رفع این مشکلات بهره بگیریم.

جاسمی تاکید کرد: در شان مردم کرمانشاه نیست که با وجود اینکه وسعت استانش از برخی کشورها بیشتر بوده و منابع طبیعی گسترده ای را در اختیار دارد چنین وضعیتی داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس گفت: برای رسیدن به وضعیت بهتر نیازمند شناخت فرصت ها و ظرفیت ها هستیم.

متاسفانه جرات از مدیران ما گرفته شده است

عبدالرضا مصری دیگر نماینده مردم شهستان کرمانشاه نیز در این نشست، اظهار داشت: بنده تمام سخنان دوستان را تائید می کنم و از تکرار آنها می گذرم.

وی افزود: بنده خودم را عرض می کنم، خیلی زیاد حرف می زنم و کم عمل می کنم و یکی از آسیب های کشور ما زیاد حرف زدن است و من اجازه می خواهم این سنت را بشکنم و حرف نزنم.

مصری گفت: از دوستان می خواهم ایده آل های خودمان را برای مردم تعریف نکنیم چون انتظار ایجاد می کند و ممکن است محقق نشود.

 وی خطاب به همه حاضران گفت: ما اقتدار نظامی، سیاسی و ... داریم اما مشکل کشور و استان ما اقتصاد است و همه این را می دانیم، اما چرا به دنبال رفع آن نیستیم.

مصری با طرح این سوالات که چرا مدیر ما در تایید یک طرح تمام وجودش را ترس می گیرد و چرا قدرت جذب سرمایه گذار نداریم، تاکید کرد: قطعا اقتصاد مقاومتی نسخه شفای کرمانشاه خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار داشت: مدیران و صدا و سیمای استان باید به تبلیغ تولیدات بومی استان کمک کنند.

مصری تصریح کرد: با وجود اینکه قطب دامداری هستیم محصولات لبنی تولید خارج از استان را مصرف می کنیم و هزاران فروشگاه مبل و فرش در استان است اما یک کارگاه تولیدی نداریم.

مجمع نمایندگان قصد تقویت مدیریت استان را دارند

وی خاطر نشان کرد: اگر به سمتی برویم که کرمانشاه تنها نقطه دنیا است و اطرافی ندارد، لااقل تمام نیاز استان را در داخل تولید می کنیم.

مصری اظهار داشت: متاسفانه جرات از مدیران گرفته شده و خیلی از مدیران ما جرات ارائه مشکلاتمان را نداریم. مدیران استان های دیگر از مدیران ما توانمند تر نیستند اما ما هرکس در استان مدیر می شود تخریبش می کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار داشت: در بسیاری  از موارد نیز که ما می خواهیم صدای مردم باشیم، با انتقاد دوستان خودمان در استان مواجه می شویم.

مصری گفت: در حال حاضر مجمع نمایندگان قصد تقویت مدیریت استان را دارند و انتظار این است که مدیران از این ظرفیت نمایندگان که ظرفیت خوبی است و کمتر در استان کرمانشاه استفاده شده، استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجمع نمایندگان کرمانشاه به دنبال تقویت مدیریت استان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات